fbpx
gry,  Mała motoryka,  Moje Dzieci Kreatywnie,  poznajemy kształty,  twórczość,  zabawy logiczne

Zabawy zapałkami uczą…

Wieczorem bawiliśmy się z synkiem w układanie wzorów z zapałek. Zabawa bardzo prosta i tania w wykonaniu, a co najważniejsze w swojej prostocie dostarcza bardzo wielu bodźców poznawczych.

Kupujemy pudełko zapałek na kartce rysujemy rożne wymyślne wzory do ułożenia z nich, a następnie wyraźnie oznaczamy z której strony ma być główka zapałki.


               Zabawa polega na tym, że dziecko odwzorowuje figury według narysowanego schematu. Takie ćwiczenie uczy spostrzegawczości, rozwija wyobraźnię, orientację, logiczne myślenie i doskonale wpływa na małą motorykę dłoni.
                My bawimy się obecnie tylko w odwzorowywanie i układanie własnych wzorów. Adaś jest na etapie, że jeszcze myli się, z której strony położyć główkę zapałki. Wynika to z tego , że chce wykonać zadanie szybko i nie zwraca uwagi na szczegóły, dlatego uważam, że to dobre ćwiczenie. Zabawa w odwzorowywanie doskonale wspomoże naukę koncentracji potrzebną naszym dzieciom w szkole i do nauki podręcznikowej.
             Kolejny etap zabawy gdy dziecko opanuje już układanie wzorów. Po ułożeniu jednego lub np. trzech wzorów dziecko odwraca się lub zawiązujemy mu oczy:-) a my w każdym wzorze coś zmieniamy, przekładamy. Zadaniem dziecka jest odnaleźć błędy i poprawić je.:-) Możemy oczywiście się zamieniać raz my coś zmieniamy dla dziecka a potem  dziecko dla nas będzie weselej:-)
UWAGA!
nie zostawiajmy dziecka samego z zapałkami i pudełkiem 🙂

 

zabawy matematyczne dla dzieci

 

nauka figur zabawy dla dzieci

 

 

zabawy z zapalkami

 

zabawy zapalkami

 

zabawy logiczne dla dzieci

 

kreatywne zabawy dla dzieci

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »