fbpx
Mała motoryka,  matematyka,  Moje Dzieci Kreatywnie,  poznajemy cyferki,  poznajemy litery,  zabawy logiczne

Droga do ukrytego skarbu

Zabawa przygotowana na szybko, gdy synek się nudził. Ale jak się okazało całkiem przypadła do gustu. Znacie zapewne z wielu książeczek zabawy typu połącz kropki i powstaje nam rysunek. My zabawiliśmy się podobnie tylko dla utrudnienia wydrukowałam kartę całą wykropkowaną.

Przy cyferce 1 jest start, a przy liczbie 35 meta, czyli ukryty skarb. Zadanie synka polegało na odnalezieniu drogi do ukrytego skarbu. Przy okazji łączenia ze sobą cyferek i odkrywania drogi   powstały nam ciekawe wzory, które Adasiowi przypominały kontynenty. Potem sprawdzaliśmy na naszej kolorowej mapie świata z kontynentami, na którym z nich jest ukryty skarb 🙂
Teraz już tylko trzeba się spakować i pojechać po skarb do Australii lub Ameryki Południowej. Zabawa uczy spostrzegawczości, działa na wyobraźnię dziecka, wspiera małą motorykę, ułatwia przyswojenie kolejnych liczb i utrwalenie ich kolejności. Liczyć lub powtarzać alfabet można równie po angielsku.


łaczenie kropek

 

 Kolejna propozycja zabawy z kropkami

Dziecko według swojej wyobraźni rysuje drogę do skarbu od kropki do kropki. Następnie musi policzyć ile dni zajmie podróż, numerując każdą kropkę napotkaną na drodze. Tu oprócz rysowania ćwiczymy pisanie cyferek i liczb czyli trening małej motoryki.

Podobne ćwiczenie można zrobić z alfabetem
Dziecko łączy ze sobą w kolejności alfabetycznej literki od jednej kropki do kolejnej.

Pobierz kropki do wydruku


cwiczenia grafomotoryczne

 

polacz kropki

 

mala motoryka cwieczenia

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »