fbpx
zabawy dla dzieci na lato z liscmi szablony lisci
Mała motoryka,  Montessori,  poznajemy kształty,  rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy logiczne

Zabawy z liśćmi proste pomysły

                   Dziś przedstawiam naszą zabawę w której wykorzystujemy otaczające nas wokół różne liście. Zawsze, gdy wracamy z Adasiem z przedszkola, po drodze obserwujemy otaczającą przyrodę i dużo rozmawiamy, zobaczcie na naszym filmie jak wykorzystaliśmy zebrane po drodze liście.

             Zawsze mijamy bardzo różne drzewa, krzewy i kwiaty… Adaś zauważył, że każde drzewo i roślina ma inne liście. Opowiedziałam Adasiowi, że drzewa to są tak trochę jak ludzie, każde jest inne, inaczej wygląda, mają różną wysokość, grubość, różne gałęzie i mnóstwo wielokształtnych liści. Postanowiliśmy pozbierać po drodze rożne liście, aby je potem w domu obejrzeć i porównać.  Już przy zbieraniu była świetna zabawa, gdy Adaś biegł po kolejnego liścia i wołał z radością nazywając po swojemu wszystkie niezwykłe liście i szukając, czy aby już takiego nie ma…
              Po przyjściu do domu rozłożyliśmy wszystkie liście na blacie kuchennym, porównywaliśmy je, układaliśmy od największego do najmniejszego, potem odrysowaliśmy wybranych kilka liści pisakiem suchościeralnym i Adaś próbował dopasować je na swoje miejsca po kształtach.
        Była również zabawa noskami klonowymi 🙂 i na zakończenie synek z rozmachem zmył odrysowane kształty liści. Zabaw rozwija u dziecka analizę i syntezę wzrokową, uczy wrażliwości i zachęca do obserwowania przyrody. Jeśli macie duży brystol lub kartki A4 zabawę można również przeprowadzić na kartach, zobaczcie na filmie poniżej. Możecie do zabawy pobrać również liście do ćwiczeń grafomotorycznych.

Kliknij i pobierz szablony liści do ćwiczeń grafomotorycznych do wydruku


zabawy dla dzieci w domu

 

kreatywnie w domu

 

montessori
rozpoznawanie lisci
poznajemy ksztalty

 

edukacja domowa

 

zabawy dla dzieci w przedszkolu

 

pisak suchoscieralny

Zapraszam na film

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło,

jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTube


zabawy edukacyjne na lato i wakacje z lisciami

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »