fbpx

Tablica manipulacyjna DIY

17 komentarzy

DIY integracja sensoryczna Mała motoryka MAŁE DZIECI Montessori recykling
tablica manipulacyjna

             Tablica manipulacyjna wykonana samodzielnie w domu z kawałka kartonu i rzeczy z recyklingu to świetny pomysł na zabawę. Zainspirowana ramkami do nauki czynności praktycznych Marii  Montessori, przygotowałam dla moich dzieci tablicę Montessori do treningu i zapinania różnych części garderoby.

            Ponieważ większość pomocy Montessori kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, dziś proponuję wykonanie jednej z plansz edukacyjnych do zabawy i treningu małej motoryki z recyklingu.

tablica manipulacyjna DIY

          Potrzebujemy sztywny karton, zapięcia z różnych starych ubrań oraz klej na gorąco. Wycięte zapięcia poukładałam na kartonie i przykleiłam klejem na gorąco. Ważne jest, aby przy guzikach i zamkach zostawić odrobinę luzu do manipulowania przy zapinaniu.

pomoce edukacyjne montessori (29)

pomoce edukacyjne montessori (30)

             W kilkanaście minut nasza tablica Montessori  jest gotowa do zabawy. Dzieci mogą trenować umiejętności praktyczne w łatwy i przyjemny sposób, a ze starszakami możemy robić zawody na czas, aby nasze pociechy nabrały większej sprawności dłoni i palców.

pomoce edukacyjne montessori (17)

pomoce edukacyjne montessori (18)

pomoce edukacyjne montessori (20)

tablica manipulacyjna

tablica manipulacyjna, moje dzieci kreatywnie

pomoce edukacyjne montessori (24)

pomoce edukacyjne montessori (25)

pomoce edukacyjne montessori (26)

tablica manipulacyjna

tablica montessori (28)


Zapraszam na film, a więcej inspiracji na naszym kanale You Tube

zapraszam do subskrybowania :


 

17 comments

  1. ewawojtan Post author

   My użyliśmy sztywnej i grubej tektury. Zaletę jest to, że jest lekka. Można przykleić również do jakieś deseczki lub dykty.

 1. Hania

  Fajny pomysł, który zrealizowałam w powyższej formie, ale… Mam 2-latkę i po jej obserwacjach podczas zabawy trochę musiałam przerobić, w takim sensie, że zrobiłam różne “kieszonki” różnie zapinane, tak aby można było coś w takowej kieszonce schować i mój starszy zapina, a młodsza rozpina, próbując co prostsze również zapiąć. Ma większą motywację do zabawy, bo tak to tylko zamek rozpinała, zapinała (bo ten jej się akurat podoba :)), a innymi rodzajami zapięć się nie interesowała.
  Dziękuję za inspirację.

 2. Maria

  super pomysł – na pewno wykorzystam , bardzo czesto zagladam na Pani stronke i wiele pomyslow juz wykorzystalam dziękuję i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »