fbpx
DIY,  Mała motoryka,  twórczość,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy plastyczne

Pisanki z kolorowej masy solnej

                       Prosty i sprawdzony przepis na masę solną, odrobina barwnika, szablony do wydruku i wspaniała zabawa gotowa, zobacz jak łatwo przedszkolaki mogą wykonać efektowne dzieło sztuki.

                    Pisanki z kolorowej masy solnej czekały prawie rok na publikację. Warsztaty z barwioną masą solną prowadziłam rok temu u Michałka w przedszkolu. Do zabawy przygotowujemy masę solną według przepisu:

Podstawowy przepis:

200g mąki- ok. 1 szklanka i 2 łyżki
200g soli- ok. 1/2 szklanki
125cm3 wody- ok. 1/2 szklanki

 

                Masę solną możemy przechowywać w zamkniętym pojemniku w lodówce. Mąkę mieszamy z solą i dolewamy stopniowo wodę zagniatając ciasto. Niektóre masy solne – zawierają glicerynę, lub olej który nadaje masie lepszą plastyczność i zapobiega wytrącaniu się kryształków soli. Decyzję pozostawiam Wam. Prace po wykonaniu suszymy na powietrzu.

                  Przygotowana masę solna barwimy za pomocą barwników spożywczych ewentualnie dobrej farby plakatowej lub akrylowej. Dzieci dostają w miseczkach różne kolory masy i za pomocą paluszków układają kuleczki, wałeczki lub placki na wydrukowanych szablonach pisanek. Masa w trakcie wyklejania ładnie się połączy i uformuje w barwną pisankę. Pamiętajmy o zrobieniu u góry otworku, aby po wysuszeniu przewlec przez twardą już pisankę elegancką wstążkę. Na końcu postu możecie pobrać gotowe szablony pisanek do kolorowania.

wielkanocne prace plastyczne

prace plastyczne wielkanoc

pomysły na prace plastyczne wielkanoc

pisanki do kolorowania

prace plastyczne dla przedszkolaków

pisanki z masy solnej

Pisanki z kolorowej masy solnej

wielkanoc prace plastyczne


Pobierz szablony pisanek do kolorowania


pisanki z masy solnej (6)

8 komentarzy

  • Niedoskonała-mamma

    Świetna sprawa z barwioną masą solną… Moje dzieci lepiły ostatnio z masy solnej, ale nie barwionej… Czy mogłabym prosić o wskazówki jak zabarwić masę solną farbą plakatową … niestety jestem laikiem w tych sprawach …

  • Ewa

    Ja właśnie zrobiłam barwioną masę używając barwników do jajek. Świetna sprawa. Przed świętami zrobię zapas barwników bo przydały się już do wielu kreatywnych zajęć, które oczywiście znalazłam tutaj 🙂 Dziękuję autorce za tak wspaniałe pomysły!

  • Anonim

    Ja mam ochotę z tak kolorowej masy solnej zrobić z moimi uczniami mazurki wielkanocne 🙂 Myślę, że też będą piękne !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »