fbpx
gry

Gra Pytaki

Niezwykła zabawa rodzinna z Pytakami, czyli nasz ulubiona gra.


W skład gry wchodzi:


Tekturowe pudełko, płócienny woreczek, karty uczuć, kostki, zapamiętnik i oczywiście mnóstwo Pytaków. Wykonanie, jakość materiałów i estetyka w pełni dopracowana. Wszystko eleganckie, ładne i trwale.

Gra jest dedykowana dla rodziny.


 

Autorzy gry proponują liczbę graczy do jednej rozgrywki od 2 do 22 osób w wieku 4-104 lata:-) Czas gry od kilku minut do kilku godzin.
W zupełności się zgadzam, przy czym im więcej graczy tym ciekawiej:-)
gra pytaki

Moje pierwsze myśli:


 

          Gra Pytaki to pewnie jakieś zwykłe pytania i odpowiedzi zasłyszane już nieraz, co może być w tym genialnego? Codziennie przecież nasze dzieci zadają pytania, a my na nie odpowiadamy lub nie 🙂 Jednak gra zrobi na
Tobie duże wrażenie już w momencie, gdy w nią pierwszy raz zagrasz.
gra pytaki

 


Moje kolejne myśli podczas gry:


 

          Ta gra jest świetna wzmacnia więzi rodzinne, a pytania dają pretekst do rozmowy. Niektóre pytania lub polecenia powodują śmiech inne refleksję, pozwalają przywrócić miłe wspomnienia, a czasem się rozmarzyć. Ważne dla nas odpowiedzi, wysłuchane podczas rozgrywki  możemy zapisać w specjalnie na to przygotowanym notesiku tak zwanym ,,zapamiętniku”.

          Gra kształtuje w młodym człowieku empatię, a poprzez niektóre pytania pozwala wczuć się w sytuację innej osoby. Każda rozegrana partia uczy cierpliwości, słuchania wypowiedzi innych oraz rozwija zdolność wypowiadania swoich myśli, uczuć lub pragnień, a to duża zaleta. Z mojego doświadczenia w pracy z dziećmi wynika, że bardzo często młodzi ludzie mają problem z określaniem uczuć, nazywaniem ich i mówieniem o tym co czują, czego pragną. Gra pozwala rozwijać takie umiejętności.

             Rzeczywistość skutecznie utrudnia wspólne rozmowy- zabiegani, zmęczeni codziennością, pracą i obowiązkami rodzice, często nie maja siły czasu i głowy do rozmowy z dzieckiem. Czasem zwyczajnie brakuje impulsu: chcemy porozmawiać, ale nie wiemy jak zacząć i czekamy na odpowiedni moment. Gra Pytaki to świetny impuls i sygnał.  Mamo, Tato chcę z Tobą spędzić czas, chcę porozmawiać:-)

 

pytaki

    Dzięki Pytakom możemy wiele dowiedzieć się o innych członkach naszej rodziny. Wydaje nam się, że mieszkamy razem i wszystko o sobie wiemy, ale gra przekona Was, że tak nie jest. Niektóre pytania i odpowiedzi bardzo pozytywnie Was zaskoczą lub dadzą impuls do myślenia, a może nawet zmian. Według mnie taka zabawa wspaniale integruje i zbliża rodzinę, a w dzisiejszych czasach to bezcenne.

          Reakcja męża na jedno z wylosowanych pytań uśmiech i komentarz  -“O! dobre pytanie” odpowiedź na nie również była ciekawa 🙂 Podczas naszych rozgrywek Adaś dowiedział się jak i gdzie poznali się jego rodzice. Tata dowiedział się, że Adaś lubi gdy razem czytają książki. Ja opowiedziałam, jak sobie wyobrażam moją wymarzoną niedzielę:-) Wszyscy się uśmialiśmy, gdy trzeba było zrobić cała rodzinką taką samą minę, co wypadła na kostce uczuć:-) Reakcja Adasia na informację, że na dziś kończymy już grę -“Ja nie chcę kończyć!”

         Było jeszcze wiele wspaniałych chwil podczas gry, wylosowanych ciekawych pytań i zasłyszanych zabawnych odpowiedzi:-) Teraz czekam na święta i zabieramy Pytaki do moich rodziców, aby zagrać całą kilku pokoleniową rodzinką przy świątecznym stole.

 

pytaki

 


Czy aby zagrać w Pytaki trzeba dużo miejsca?


W Pytaki możemy grać wszędzie, przy świątecznym stole, na podłodze, w łóżku, w samochodzie, na plaży i na górskim szlaku:-)

Kiedy najlepiej grać?


Każdego zwykłego dnia, w święta, podczas spotkań rodzinnych i na wakacjach. Każda partia gry to odkrywanie swojej rodziny na nowo, pozytywne wzmacnianie więzi i miło spędzany
czas.

Gdzie kupić?


Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie pytaki.pl Grę można zakupić na stronie pytaki.pl, w księgarniach, sklepach internetowych i na Allegro.

 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »