fbpx

Edukacyjne drzewko

14 komentarzy

Klub Twórczego Malucha poznajemy cyferki poznajemy kolory zabawy logiczne
 Ciekawa propozycja zabawy, nauki i twórczości plastycznej.

Dziś prezentuję pracę zbiorową 3 i 4 latków. Na dużej kartce narysowałam dzieciom drzewko z kolorowymi pomarańczami. Na dole przykleiłam trawkę z bibuły oraz narysowałam kwiatki numerując w kolejności płatki. Następnie wycięłam z kolorowego papieru koła odpowiadające kolorystycznie narysowanym pomarańczom oraz ponumerowałam płatki kwiatowe.
Zadaniem dzieci było dopasowanie wyciętych kół w odpowiednie miejsca i przyklejenie ich klejem.
Podobnie układaliśmy i przyklejaliśmy płatki kwiatowe utrwalając sobie w czasie zabawy cyferki.

 

W kolejnym etapie na każde kółko dzieci przyklejały po kawałku dwustronnej taśmy klejącej.
Na koniec przyklejaliśmy do taśmy kolorowe piłeczki dopasowując je kolorystycznie do kół.

 

W ten sposób powstała nam piękna kolorowa i przestrzenna dekoracja. Podczas jej tworzenia trenowaliśmy nasze dłonie, świetnie się bawiliśmy oraz powtarzaliśmy poznane kolory i cyferki.
Podobne drzewko edukacyjne można stworzyć opisując na kółkach literki, sylaby, cyferki lub figury geometryczne.

 

14 comments

 1. Anonimowy

  Moja córeczka już chce robić to drzewko! Tylko piłeczek dzisiaj nie kupimy:)Świetny pomysł.Pozdrawiam Justyna

 2. Maria Lepucka

  Dla wielu rodziców znalezienie zabawy dla malucha, która będzie przy okazji rozwijająca i ciekawa jest trudne. Świetnie, że kreatywne osoby dzielą sie takimi pomysłami.

 3. Anonimowy

  Dziś z córeczką zrobiłyśmy podobne drzewko literkowe – z samogłosek. Razem narysowałyśmy pień i zielone kółeczkowe liście. Potem Emi wybierała kolory jakimi mam zapisać w kółeczkach poszczególne samogłoski i ich liczbę np 7 żółtych A, 9 pomarańczowych U… Potem przeglądałyśmy gazetki reklamowe w poszukiwaniu dużych liter. Emilka je wycinała i naklejała na kółeczkach. Pomagał jej nawet 2-letni brat. Emilka była bardzo zadowolona, że nasze literkowe drzewko nie jest zwykłym literkowym drzewkiem, ale JESIENNYM DRZEWKIEM LITERKOWYM 🙂

 4. Alreh

  Zrobiłyśmy w domu takie dzieło, no może ciut mniejsze. Zabawa przednia:) Piłek nie doklejałam bo nie mam ale i tak cudnie się prezentuje, do tego kora wyklejana z bibuły (Zosia ćwiczyła paluszki). Teraz kolorowe drzewo wisi na drzwiach do Zosinego pokoju i mała wszystkim się chwali co zrobiła:) Dziękuję za super pomysł:) Teraz czas na choinkę:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »