fbpx
gry,  MAŁE DZIECI,  poznajemy kształty,  rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy logiczne

Klucze zabawa w dopasowywanie szablony do druku

               Klucze to zabawa w dopasowywanie odpowiednich kluczy do obrazków na kartce. Świetna logiczna dopasowanka i nauka dla najmłodszych dzieci. Możecie pobrać na blogu bezpłatne szablony, wydrukować i pobawić się podobnie w domu lub przedszkolu.

              Ja zabawę przygotowałam dla mojej grupki przedszkolaków 3-4 latków. Zestaw złotych kluczy pomalowałam farbą, a szablony narysowałam odręcznie na brystolu. Sama idea bardzo się dzieciom spodobała, bo jak tylko zaczęłam rozkładać przygotowane materiały na dywanie wszyscy zbiegli się z zaciekawieniem wokół mnie.

Kliknij i pobierz szablony kluczy


zabawy logiczne dla dzieci
               Ponieważ pracuję z dziećmi w rożnym wieku i sama mam w domku 2,5 latka i 6 latka, więc przygotowałam dwie wersje kluczy. Dla młodszych dzieci duże klucze do układania po trzy lub po 6 sztuk, a dla starszych dzieci jest dziesięć mniejszych kluczy do ułożenia na jednej planszy.
klucze zabawa
             Wykonanie jest bardzo łatwe, rysujemy na brystolu rożne kształty kluczy i wycinamy je. Gotowe klucze malujemy na złoty kolor i odrysowujemy na sztywnych planszach. Jeśli macie dostęp do laminarki, to jak najbardziej można takie pomoce edukacyjne zalaminować.
zabawy dla 3-4 latka

 

zabawy z dzieckiem w domu

Dzieci podczas zabawy trenują analizę i syntezę wzrokową, uczą się logicznego myślenia i świetnie bawią. Taka zabawa to doskonały wstęp do dalszej nauki pisania i czytania.

zabawy dla dzieci w przedszkolu

 

klucze szablon do druku

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »