fbpx
duża motoryka,  MAŁE DZIECI,  Zabawy ruchowe

Skoczne zabawy

Za oknem pada deszcz, czuć już niestety końcówkę lata, dlatego dziś na poprawę nastroju skoczne zabawy, które doskonale wspierają rozwój dużej motoryki i zmysłu propriocepcji. Przykłady na wspieranie rozwoju dużej motoryki na co dzień opisałam kiedyś tutaj >kliknij<

          Dziecka rozwija się nie tylko sferze  intelektualnej, emocjonalnej, społecznej ale również fizycznej. Dlatego dobrze jest, gdy staramy się dbać o swoje pociechy w sposób globalny, czyli  rozwijamy krok po kroku każdą ze sfer. Wspieranie i rozwijanie w dziecku kreatywności, możliwości intelektualnych, twórczego spojrzenia na świat i dbanie o kondycję fizyczną nie są zadaniem łatwym dla rodzica.  Ale jeśli uda się nam wykorzystać u dziecka naturalną ciekawość świata i odpowiednio nią pokierować podczas różnych zabaw, z pewnością szybko zobaczymy efekty.

 

Kolorowy tor przeszkód z kartek, nazywanych przez mnie magicznymi kamieniami to doskonały przykład, że niektóre zabawy ruchowe można połączyć z nauką kolorów, cyferek lub sylab.

 

 

 Skakanie przez gumę, sznura lub pokonywanie toru przeszkód uczy zwinności, gibkości i doskonale rozwija koordynację ciała.

Świetne są również zabawy w skaczące worki, można do tego wykorzystać
zwykłe grube worki na śmieci 120l i wyścig gotowy. Gwarantuję wzrost
poziomu nastroju o 100%:-)

 

Zabawę workową można robić w domu, na dworze, latem i zimą:-)

 

 

Gdy mamy okazję warto korzystać z placów zabaw, trampolin lub samemu stwarzać warunki do skocznych zabaw w domu.

 

 

My czasem pozwalamy poskakać w domu na dmuchanym materacu, albo jak całkiem niedawno chłopcy trenowali skoki do wody:-)

 

 

 

Wczoraj niestety padał intensywny deszcz, a Adaś z Michałkiem mieli potrzebę trochę poszaleć, więc w ruch poszła skakanka.

 

 

 Jedną z głównych zalet skakania na skakance jest polepszenie koordynacji ciała, poczucia równowagi, wzmocnienie mięśni i wydolności organizmu.
Ale co najważniejsze śmiechu i zabawy co niemiara:-)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »