fbpx
integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  Montessori,  poznajemy cyferki,  poznajemy kształty,  poznajemy litery

Litery dotykowe

Każdy sposób na naukę i utrwalenie literek lub sylab jest dobry jeśli łączy się go z miłą zabawą. Ponieważ moje dzieci bardzo lubią odgadywać, tym razem stworzyłam dla nich literki dotykowe.

 

           Z tekturki wycięłam kwadraciki, a następnie klejem na gorąco pisałam na nich poszczególne litery alfabetu. Nakładanie kleju za pomocą pistoletu jest bardzo proste, ale należy to robić powoli, aby literki miały odpowiednią grubość. Klej nałożony na tekturki już po kilku minutach jest utwardzony i gotowy do zabawy. Zabawa polega na odgadywaniu i poznawaniu literek za pomocą dotyku. Wypukłe kształty doskonale nam to umożliwiają. Dla większej atrakcyjności można użyć kolorowych klejów i podzielić alfabet na spółgłoski i samogłoski.
nauka czytania

Michałek ma trzy latka, aktualnie uczę go samogłosek. W naszej zabawie wodziliśmy palcem po literkach, nazywaliśmy je, omawialiśmy kształt. Tak nowa forma liter bardzo go zaciekawiła.

 

nauka liter

          Adaś ma 6 lat i dobrze zna już alfabet. Dla niego zaproponowałam wersję zabawy w odgadywanie liter za pomocą dotyku. Ponieważ nie jest to łatwe, na początku wybieraliśmy do odgadnięcia po trzy literki, sama też próbowałam i miałam bardzo pozytywne odczucia.

kreatywnie w domu

W trakcie zabawy, zamienialiśmy się też rolami, tak aby synek mógł prowadzić całą grę, podawać mi literki, a ja odgadywałam.

kreatywne zabawy

Zabawę można urozmaicać, jak również przygotować zestawy sylabowe, cyferki lub figury geometryczne w zależności od materiału nad którym aktualnie pracujecie.

nauka liter

 

litery dotykowe

 

 

 

 

 

 

 

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »