fbpx

Narciarstwo domowe

7 komentarzy

duża motoryka Moje Dzieci Kreatywnie warsztaty Zabawy ruchowe
Wspaniała zabawa rozwijająca koordynację ruchową i równowagę.

Aby stworzyć narty potrzebujemy kawałek kartonu lub listewki oraz szarfy. Jeśli nie masz w domu szarf, to możesz pomyśleć o jakimś sznurku lub rajstopach.

 

 

Wspólnie z dziećmi z Klubu Twórczego Malucha urządziliśmy sobie prawdziwe wyścigi narciarskie i zabawa jak i rywalizacja była fantastyczna. Zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. 🙂

 

 

Szarfa jest tylko przełożona, a nie przymocowana,
dlatego żeby w nich chodzić trzeba stale utrzymywać napięcie i
koordynować pracę rąk, nóg i całego ciała.

Można też próbować przymocować szarfy lub założyć gumki. Ale moje trzylatki radziły sobie bardzo dobrze trzymając szarfy w ręku:-)

 

 

Pomysł zabawy podesłała mi Pani
Agnieszka Langmesser
Niepubliczne Przedszkole “Trzynastka” Gdańsk

Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie
Jeśli Wy również macie swoje pomysły na zabawy i chcecie podzielić się nimi na moim blogu z większym gronem osób to zapraszam do kontaktu:
 ewaarts@wp.pl

7 comments

  1. Nella

    Bardzo ciekawy pomysł na wspólną zabawę a i dzieci można wykorzystać, by posprzątały i zamiotły nogami 🙂 Pozdrawiam

  2. Robert

    Świetny pomysł 🙂 Ale chyba zamiast tego grubszego kartonu wolałbym cieńszą wersję nart 😉 Łatwiej nad nimi panować i pewnie ciężej o jakieś poślizgniecie 😉 A propos "sportów zimowych w wydaniu domowym" – córka uwielbia w domu ślizgać się po podłodze jak na lodowisku. Chciałem jej wczoraj zademonstrować mega poślizg, no i tak poszalałem, że aż kostkę skręciłem 🙂

  3. Nasze Kluski

    Fajne. Szczególnie, że mój synek już od grudnia czeka na wystarczająco dużo śniegu, żeby mógł założyć swoje dziecięce narty. Już myślałam, że kolejny rok nam minie, ale w sumie, takie tekturowe narty, też są fajne:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »