fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie,  Polecamy

Domowa drukarnia

Niedawno przedstawiłam Wam jak w kreatywny sposób wykorzystać drukarkę Canon Pixma MG7150, a dziś stwierdzam, że to nie jest drukarka tylko jakieś magiczne i pełne tajemnic urządzenie.

To zupełnie nowa era i sama powoli się uczę i zaprzyjaźniam z nią coraz bliżej:-)

Swoboda drukowania bezpośrednio z Internetu bez kabli z drugiego końca świata. Robisz zdjęcie na wakacjach lub podczas świąt gdy jesteś daleko od rodziny, wysyłasz polecenie drukowania z chmury i rodzina w Polsce otrzymuje po chwili Twoje aktualne przed chwilą zrobione zdjęcie na papierze fotograficznym wprost z drukarki.
Tak!
To jest możliwe!
Canon i nowe technologie zbliżają ludzi!

 

  Robimy zdjęcie z telefonu na przykład podczas spaceru, wysyłamy polecenie drukowania i już po chwili fotografia może zostać oprawiona w ramkę lub powędrować do rodzinnego albumu naszych bliskich.
Drukarki z rozszerzoną obsługą funkcji PIXMA Cloud Link umożliwiają wyświetlanie i drukowanie treści dostępnych w Internecie z poziomu wyświetlacza drukarki lub zdalnie, przy użyciu urządzenia mobilnego z aplikacją PIXMA Printing Solutions.

 

 

 

Ważna czynność jaką musimy wykonać przed przystąpienie do drukowania fotografii lub dokumentów z chmury, to konfiguracja telefonu i rejestracja w Canon Cloud Printing Center. Po wykonaniu tej formalności, możemy drukować co chcemy i kiedy chcemy z każdego miejsca na świecie, a nawet sprawdzić poziom tuszu w drukarce;-) Taka rejestracja jest jednorazowa. To wspaniałe udogodnienie dla rodzin żyjących z różnych powodów w chwilowej rozłące. Dla marynarzy, dla osób pracujących za granicą lub w delegacjach, dla rodziców których dzieci wyjechały gdzieś daleko.

 

 

 Wyobraź sobie sytuację: (….) jesienny wieczór, szaro i ponuro za oknem, krople deszczu uderzają raz po raz o parapet , czytasz w swoim ulubionym kąciku książkę, popijasz aromatyczną herbatę, gdy nagle słyszysz delikatne ruchy głowic drukarki. Z ciekawością i uśmiechem na twarzy podchodzić do swojej PIXMY przyglądają się co tym razem dla Ciebie drukuje…. Nagle pojawia się uśmiechnięta twarz szczęśliwej córki, syna, wnuka, żony lub kogokolwiek bliskiego twemu sercu. Pomyśl jak takie zdjęcie zbliża, jak zmniejsza dzielący Was dystans, jak buduje magiczną chwilę bliskości i więzi. Szczerze jestem pod wielkim wrażeniem.
   Wszystkie drukowane pliki idą bezpośrednio z serwera chmury, a wszelkie potrzebne informacje dostępne są on-line. Możecie drukować zdjęcia, dokumenty, notatki z każdego miejsca na świecie, zakładając, że będzie w zasięgu sieci;-)

 

Drukowanie w chmurze z serwisów społecznościowych. Możesz drukować swoje ulubione zdjęcia z serwisów Facebook i Twitter. Wybierasz obraz, który chcesz wydrukować, z poziomu wyświetlacza drukarki PIXMA lub aplikacji mobilnej, aby uzyskać doskonały wydruk w kilka sekund. Możesz nawet wydrukować go razem z towarzyszącą mu wiadomością. Świetną aplikacją do druku na przykład kolażu  zdjęć z Facebooka jest Print Your Days.

 

Po wejściu w aplikację zaznaczamy funkcję Foto Kolażu, mamy do wyboru wszystkie zdjęcia z naszej osi czasu Facebooka ale również naszych przyjaciół i znajomych. Wybieramy pięć zdjęć i…
Ustalamy układ, odpowiednie tło, a następnie wysyłamy do druku.

 

 

W tak prosty sposób możemy stworzyć pamiątkowy kolaż do pokoju dziecięcego lub na prezent dla bliskiej osoby.

 

 

 Stare fotografie mają duszę…

Kto z nas nie kocha przeglądać starych rodzinnych albumów. Jako dziecko godzinami oglądałam zdjęcia, słuchałam rodzinnych opowieści i ciekawych historii…. Dziś możemy nie tylko zeskanować starą fotografię, ale wysłać ją mailem, wydrukować i mieć zawsze blisko serca:-) Dla wprawy pobawiłam się z Adasiem w skanowanie mojej fotografii z liceum. Kiedyś uwielbiłam fotografować moim ukochanym Zenitem, obrabiać zdjęcia w ciemni i wywoływać je, obserwując z ekscytacją jak w magiczny sposób na papierze tworzy się rzeczywistość…

 

 

Teraz komputery przejęły wiele tych twórczych chwil: klikamy i już nasza drukarka pracuje nad fotograficzną odbitkę. Nowe technologie dostępne są na wyciągniecie ręki w domu na zupełnie przyzwoitym poziomie. Może nie są już tak samo tajemnicze jak praca w ciemni, ale dają mnóstwo nowych możliwości.

 

 

Podsumowując naszą domową drukarnię muszę przyznać, że przed przystąpieniem do zaprezentowania Wam różnych ciekawych możliwości Pixmy nie miałam pojęcia, że technologia posunęła się tak bardzo do przodu. Nie jestem Informatykiem, tylko zwykłą mamą, pedagogiem i plastykiem, ale szczerze cieszę się, że mogłam Wam zaprezentować to cudo i sama się go nauczyć.
 Wpis powstał w ramach współpracy z marką Canon.

 

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »