fbpx
Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  poznajemy cyferki,  poznajemy kolory,  zabawy logiczne

Makaronowe konstrukcje

Zabawa dla dzieci wymyślona na szybko, gdy maluch się nudzi, a mama musi popracować.

Zdjęcia z zabawy są stare, bo Michałek miał wtedy około 2 latka, ale przypadkiem znalazłam, więc publikuję. Wbiłam kilka długich wykałaczek w kawałek styropianu, nasypałam makaronowe rurki do miseczki i powstała zajmującą zabawa dla dziecka. Jeśli macie więcej czasu na przygotowanie zabawy, warto makaron zabarwić. Możemy wtedy sortować kolorystycznie, liczyć i układać różne wzory. O barwieniu makaronu pisałam kiedyś tutaj >klik<.

 

index.php/2014/02/26/makaronowa-bizuteria/

 

To doskonała aktywność dla wspierania małej motoryki oraz rozwijania precyzji ruchów. W wersji rozbudowanej dla starszego dziecka możemy przygotować szablony z odpowiednią kolejnością kolorystyczną makaroników. W ten sposób dodatkowo uczymy logicznego myślenie, analizowania i utrwalamy poznane kolory. Makaroniki można układać w szeregach i sekwencjach.

 

 

Takie nawlekanie z pewnością zaciekawi każdego szkraba z doświadczenia wiem, że przy pierwszych zabawach makaronowych warto mieć młodsze dzieci na oku. Nieraz podczas moich warsztatów kreatywnych widziałam, jak maluchy z chęcią próbują makaron w buźce:-)

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »