fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie

Jaki latawiec dla dziecka?

Wspólne puszczanie latawca, to niezwykle emocjonująca zabawa, która dostarcza niezwykłych wspomnień na całe życie. Długo szukaliśmy jaki latawiec wybrać dla kilkuletniego dziecka i ostatecznie jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru.

Na rynku latawców dla dzieci jest szeroki wybór latawców najprostszych jednolinkowych dla najmłodszych szkrabów, oraz trochę bardziej skomplikowanych latawców dwulinkowych. Dla młodszych dzieci zdecydowanie najlepiej zakupić prosty, tradycyjny latawiec z jedną linką. Dzięki lekkiej i prostej konstrukcji taki latawiec charakteryzuje się doskonałymi parametrami lotu przy lekkich i średnich wiatrach. Jest prosty w prowadzeniu i maluch z pewnością szybko opanuje sztukę latania.

latawiec dla dziecka (1)

My w ubiegłym roku zakupiliśmy dla Adasia latawiec dwulinkowy tak zwany komorowy. Ten latawiec nadaje się już do wykonywania akrobacji, a charakteryzuje się tym, że nie ma stelaża, dzięki czemu jest prawie niezniszczalny. W wyglądzie przypomina spadochron lub skrzydło. Producent poleca go dla dzieci od 10 lat, nasz Adaś jako 6 latek jeszcze nie radził sobie samodzielnie  z puszczaniem latawca, ale miał ogromną frajdę biegając po plaży i obserwując jak latawiec unosi się wysoko na niebie i szybuje w różne strony. Przy kolejnym podejściu w wieku 7 lat okazało się, że synek dobrze sobie poradził i poczuł ogromną satysfakcję i radość, gdy udało mu się opanować latawiec i utrzymywać go nawet kilka minut w powietrzu. Ile radości i zabawy daje puszczanie latawca możecie zobaczyć na końcu postu, na naszym filmie.

latawiec dla dziecka (2)

Latawiec jest szybki, zwrotny i całkiem łatwy w prowadzeniu, a próby wykonywania ewolucji w powietrzu dostarczają wielu wrażeń i emocji. Dzięki temu, że latawiec komorowy nie posiada stelaża, nie ma ryzyka, że podczas kolejnych upadków latawiec pęknie czy się połamie.

latawiec dla dziecka (4)

Taka zabawa to frajda dla całej rodziny, a przy tym aktywnie spędzony czas na powietrzu. Zapewne zbliżające się jesienne i wietrzne dni stworzą jeszcze wiele okazji do takich eskapad.

latawiec dla dziecka (5)

Najlepszym sposobem nauki panowania nad latawcem było wspólne trzymanie kółek i sterownie linkami. Po kilku takich próbach Adaś załapał specyfikę sterowania latawcem i świetnie radził sobie samodzielnie. Duma i radość w oczach syna była bezcenna… Takich przeżyć nigdy nie dostarczy żadna elektroniczna zabawka.

latawiec dla dziecka (6)

latawiec dla dziecka (7)

latawiec dla dziecka (8)

latawiec dla dziecka (9)

Takie chwile niezwykle zbliżają rodzinę i budują pozytywne relacje.

latawiec dla dziecka (10)

latawiec dla dziecka (12)


 Najlepiej naszą zabawę widać na filmie

Kliknij i subskrybuj nasz kanał You Tube 🙂


Jeden komentarz

  • Mtotoo

    Super blog gratuluję. Sama mam na co dzień do czynienia z ponad 60 dzieciaków więc wiem jak kreatywność jest potrzebna. Aby rozwijać swoje dwie pasje i podwójne wykształcenie założyłam blog kilka dni temu Mtotoo-podróże dla dzieci dopiero raczkuję i długa droga nauki przede mną aby tak było cudnie jak tu !! Pomimo to zapraszam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »