fbpx
DIY,  integracja sensoryczna,  poznajemy kolory,  Poznajemy świat,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość,  zabawy plastyczne

Foliowy witraż zabawa plastyczna

            Sądzisz, że malowanie na oknie jest kłopotliwe, drogie, wymaga specjalnych farb, czy wiąże się z bałaganem? Nic bardziej mylnego, jak poznasz nasz patent na foliowy witraż, z pewnością stworzycie podobny w domu.

foliowy witraz (1)

          Folią streczową okleiłam szyby od okna balkonowego ciągnąc pasmo foli od góry do dołu. Dla wzmocnienia dokoła ramy okna przykleiłam taśmę papierową. Całość dokładnie zobaczycie na naszym filmie z YouTube na końcu postu.

foliowy witraz (2)

           Malujemy, odciskamy dłonie, odrysowujemy. Potrzebujesz tylko pędzle, dobre farby i odrobinę wyobraźni. Warto wcześniej pooglądać z dziećmi prawdziwe witraże lub wyszukać kilka w internecie. Dziecko z pewnością szybko się zafascynuje i samo zapragnie stworzyć swój własny niepowtarzalny witraż na oknie. Malowanie i gra świateł niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię i pozwala dziecku na wyrażenie swoich uczuć, emocji czy przeżyć.

recykling

zabawy plastyczne

Wspólnie spędzony czas na twórczej i kreatywnej zabawie, buduje między rodzicem i dzieckiem pozytywne relacje, więzi i pozostawia niezwykłe wspomnienia.

blogi rodzinne

jakie farby dla dziecka

             Do malowania naszego witrażu użyliśmy sprawdzonych i niezawodnych farbek plakatowych bambino, gdzie oprócz podstawowych pięknych kolorów mamy dodatkowo kolor cielisty, złoty czy srebrny. Dla małych dzieci to wbrew pozorom bardzo ważne kolory 🙂 Farbki świetnie się ze sobą mieszają i są wydajne.

foliowy witraz (7)

farby bambino

foliowy witraz (10)

foliowy witraz (11)

foliowy witraz (12)

foliowy witraz (13)

kreatywnie z dzieckiem

kreatywne zabawy

foliowy witraz

 

                Markę Bambino znam od dziecka, a zwłaszcza ich kredki i od wielu lat darzę sentymentem i sympatią… Do dziś pamiętam swoje pierwsze kredki tej marki, które być może przyczyniły się do mojego rozwoju w kierunku artystycznym. Przyjemność i łatwość rysownia, piękne kolory oraz radość z posiadania kredek bambino, to było uczucie bezcenne 🙂 Dziś swoim dzieciom do wyprawki szkolnej również zakupuję produkty sprawdzone, pewne i dobre jakościowo. Na co dzień w pracy z dziećmi używam różnych farb, kredek, ołówków, pasteli i  mam duże rozeznanie w tym jak różnią się jakościowo. Uwierzcie mi, że nic tak nie zniechęca dziecka to rozwijania twórczych talentów jak kiepskiej jakości farby, czy kredki. Dlatego jako plastyk, ale i jako mama odradzam Wam wszelkie produkty jak farbki czy kredki firmy “X” bo są tanie i mają ładne opakowanie z bajkowymi postaciami… Dziecko nie będzie zadowolone z ich użytkowania i prędzej czy później trafią do kosza… Lepiej zaoszczędzić i kupić porządne farby, kredki czy ołówki… a efekt waszych wspólnych prac i zabaw będzie zachwycający 🙂

foliowy witraż

foliowy witraz


Zapraszam na film

i do subskrybowania naszego kanału You Tube


 

 

6 komentarzy

 • Dorota

  Świetny witraż, jestem pod wrażeniem, dzisiaj też spróbujemy 🙂 Konkurs też fajny, zachęcę moje dzieciaki do wzięcia udziału.

 • Ania

  Przepięknie to wygląda. Już sobie wyobrażam piękne witraże z farbami brokatowymi Bambino i padające na szybę promienie słońca. Cuda wyjdą 😉

 • Magda

  Ja również ogromnym sentymentem darzę firmę Bambino 🙂
  A teraz, czy to w pracy, czy w domu dla prywatnych dzieci staram się też kupować takie kredki, żeby “miały kolor”, a nie mdłe zabarwienie. Z reguły są to właśnie Bambino. Uwielbiam ich świecówki, za to, że one pięknie kolorują, a nie świecują z domieszką koloru, jak te wszystkie tańsze firmy.

  PS. 1: Piękne te Wasze witraże 🙂
  PS. 2: Mam nadzieję, że córa wyrobi się z pracą konkursową do 9tego 😉

 • Kinga

  super pomysł! Twój blog jest bardzo inspirujący!
  oczywiście markę Bambino znam i uważam, że jej produkty są bardzo dobrej jakości, fajne kolory, dobrze napigmentowane, przystępna cena.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »