fbpx
duża motoryka,  gry,  integracja sensoryczna,  rozwijamy ZMYSŁY,  Zabawy ruchowe,  zabawy sensoryczne

Balony wodne rzut do celu

          Ciepły letni weekend dzieci po kilku godzinach samodzielnej zabawy w końcu przychodzą znudzone i chcą się bawić razem z Wami… Co tu znowu wymyślić i zaproponować? Oj ta zabawa z pewnością na długo zostanie w Waszej pamięci i jest wyjątkowo łatwa w wykonaniu.

              Jedna z ulubionych zabaw wszystkich dzieci, czyli balony wodne i rzut do celu,  ale nie byle czym tylko balonami wypełnionymi wodą! Zabawa idealna na przyjęcie urodzinowe, dla grupy dzieci czy jako rodzinna rozgrywka podczas ciepłego weekendu.

kreatywne zabawy dla dzieci

Zupełnie nie spodziewałam się, że samo napełnianie balonów, będzie dla dzieci wielką atrakcją. Chłopcy świetnie ze sobą współpracowali, pryskali się nawzajem wodą, pomagali sobie śmiejąc się w głos, gdy kolejne krople wody spadały na ich głowy 🙂 Zapraszam do obejrzenia filmu na końcu postu.

balony wodne

          Nasza tarcza, to nic innego jak kawałek szarego papieru pakowego i narysowane czarnym pisakiem pola z punktami. Element rywalizacji i współzawodnictwa zawsze dodaje zabawie odrobiny pikanterii.

rzucanie do celu

           Chłopcy mieli wyznaczone miejsce z którego rzucali wypełnione wodą balony, każde uderzenie w naszą tarczę to odpowiednia ilość punktów. Wygrywa oczywiście osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. Najbardziej zabawne sytuacje oczywiście były w chwilach, gdy balony pękały, a woda rozlewała się niespodziewanie dookoła. Oprócz zabawy, treningu koordynacji i siły dzieciaki mają okazję rozwijać wszelkie sensoryczne odczucia.

zabawy z woda (5)

rzut do celu

zabawy z balonami wodnymi

zabawy balony wodne

bitwa balonami

zabawy na lato

balony wodne pomysly na zabawe


Zapraszam na film

i do subskrybowania naszego kanału You Tube


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »