Maski zwierząt do wydruku

3 komentarze

DIY Klub Twórczego Malucha recykling twórczość warsztaty zabawy plastyczne

             Wspólne wykonanie masek różnych zwierząt zapewni wam miłe spędzenie czasu razem z dzieckiem, a może okaże się doskonałym pomysłem na przyjecie urodzinowe lub zabawę w teatrzyk.

kreatywne zabawy

            Maski zwierząt do wydruku projektowałam wspólnie z dziećmi do przedstawienia teatralnego o zwierzętach leśnych podczas półkolonii. Zabawa ta zainspirowała mnie do wykonania gotowego zestawu masek do kolorowania, wycinania, malowania i wyklejania przeznaczonego dla młodszych dzieci. Maski zwierzątek, które możecie pobrać na dole posta odpowiadają wielkością i rozstawem oczu dziecięcym buziom.

maski do druku

                   Jeśli po wydrukowaniu papier jest zbyt cienki aby wykonać maskę, wystarczy rysunek odrysować na kawałku kartki technicznej, na przykład na podświetlonym od światła dziennego oknie. Narysowane na czarno kontury dokładnie przebiją się przez papier techniczny umożliwiając łatwe odrysowanie.

kolorowanki dla dzieci

             Dzieci bardzo chętnie kolorowały, wycinały, wyklejały i malowały nawet po kilka masek, więc temat powinien zainteresować większość maluchów, a nawet straszaki 🙂 To nie tylko rozwijanie zdolności manualnych, małej motoryki, ale również wyobraźni dziecięcej. Każdy maluch pomimo tego samego szablonu maski kolorował i dekorował swoje zwierzątko w zupełnie inny sposób.

szablony masek

maski do kolorowania

maski na urodziny dla dzieci

maski zwierząt do wydruku

maski do wydruku

maski zwierzat do druku

zabawy plastyczne dla dzieci

prace plastyczne dla dzieci

maska jeza

maska slonia

kreatywne zabawy dla dzieci

                Dzieci z przyjemnością wcielają się w role różnych zwierzątek naśladując ich zachowania czy odgłosy. Maski zwierząt to doskonały pomysł zarówno na telematyczną zabawę urodzinową. Podczas przyjęcia dzieci mogą wspólnie kolorować gotowe maski jak również na zabawę karnawałową lub przedstawienie teatralne.

maska jelenia

maski dla dzieci do druku

maska sowa

maska tygrysa


Pobierz maski do wydruku


maski zwierzat do druku

3 comments

  1. Kasia

    Wzory są świetne! Dziękuję serdecznie za inspirację i udostępnienie takich fajnych “gotowców”. Przydadzą się dla przedszkolaków 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »