fbpx

Śnieżynka praca plastyczna

11 komentarzy

DIY twórczość zabawy plastyczne zabawy sensoryczne

           Śnieżynka praca plastyczna dla przedszkolaków i starszych dzieci. Propozycja wykonania jest bardzo efektowna. Zimowa śnieżynka z cukru to doskonała zabawa twórcza  piękna dekoracja.

       Do przedstawionej dziś zabawy plastycznej śnieżynka z cukru potrzebna jest czarna lub ciemna kartka, aby cukrowa śnieżynka ładnie się prezentowała. Dla młodszych dzieci możemy naszkicować zarys śnieżki. Maluch za pomocą kleju rysuje kontury śnieżynki, a następnie posypuje całą kartkę cukrem. Po zsypaniu cukru na talerzyk, na naszych kartach zostaną wspaniałe błyszczące kryształki śnieżynek, które można również dodatkowo udekorować kilkoma drobinkami brokatu. Całość doskonale widać krok po kroku na naszym filmie na końcu postu, a jeśli przy okazji oglądania zasubskrybujecie nasz Kanał You Tube, będzie nam bardzo miło. Jak już zapewne zauważyliście jest tam z dnia na dzień więcej inspiracji 😉

śnieżynka praca plastyczna

Śnieżynki narysowane za pomocą kleju typu Wikol.

zimowe prace plastyczne

Zasypujemy cukrem i dalszy efekt możecie zobaczyć na filmie 🙂

sniezynki praca plastyczna


Zapraszam na film


11 comments

  1. OtKot

    Ja robię takie na kawałku folii przezroczystej, albo denku od butelki plastikowej (od razy kształt i podpowiedź wzoru). Można je wtedy wieszać tak, żeby łapały światło i robią super wrażenie 🙂 Zdjęcia mało efektowne, ale jest przykład takiej gwiazdki na denku od butelki.

  2. Joanna

    Witaj
    bardzo fajna zabawa. Przypomniała mi jak w szkole gdy byłam dzieckiem robiliśmy eksperymenty z solą, tak by tworzyła stalagmity. pamiętam, że efekt był bardzo ciekawy, ale jak to wykonywaliśmy, umknęło z pamięci!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »