fbpx
DIY,  gry,  integracja sensoryczna,  poznajemy kolory,  poznajemy kształty,  zabawy dla 2-3 latków

Kolorowe figury z folii

             Zazwyczaj nasze zabawy powstają, bo coś mnie zainspiruje. Czasem dostanę lub znajdę ciekawe materiały do wykorzystania… Tak było również w przypadku naszych foliowych figur. Dostałam w pracy bardzo dużo kolorowych arkuszy folii z pytaniem czy przyda mi się? -No ba! komu jak komu, ale mi zawsze! Poleżały czas jakiś, aż któregoś dnia wpadł do pracowni Michałek i zaczął przeglądać kolejne arkusze. Zachwycał się ich kolorami, oglądał przez nie kolorowy świat śmiejąc się na całego…

           Kolorowe figury z foli to świetna propozycja dla najmłodszy dzieci oraz przedszkolaków. Do naszej zabawy użyliśmy kilku kolorowych arkuszy przezroczystej folii. Wspólnie z Michałkiem odrysowaliśmy pisakiem suchościeralnym wzory różnych figur geometrycznych, a następnie je wycięliśmy. To atrakcyjny sposób zachęcający dziecko do zabawy manualnej i wycinania.

figury geometryczne nauka

klocki dienesa

nauka wycinania

               Gotowe figury: koła, kwadraty, prostokąty, trójkąty i paski użyliśmy do zabawy na oknie. Wystarczy delikatnie zwilżyć szybę i już nasze foliowe figury możemy dowolnie przyklejać do szyby. Świetnie widać to na naszym filmie. A jeśli szukacie innych inspirujących zabaw koniecznie zajrzyjcie na nasz kanał You Tube i subskrybujcie, aby być z nami na bieżąco 🙂 Podczas takiej zabawy dziecko układa różne wzory pobudzając niezwykle działanie wyobraźni. Małe paluszki mają przy okazji świetny trening przygotowujący do nauki pisania. Poznajemy figury, kolory, a także pojęcie zbiorów.


Zapraszam na film


figury geometryczne (12)

Kolorowe figury z foli

figury geometryczne (9)

nauka kolorów

nauka figur

figury geometryczne (8)

figury geometryczne (10)

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »