fbpx
nasze wycieczki,  Polecamy,  rozwijamy ZMYSŁY,  samogłoski,  twórczość,  warsztaty

Co robić z dzieckiem podczas wakacji?

            Część rodziców z obawą patrzy na najbliższe dwa miesiące. Wakacje to dla dzieci odpoczynek, ale dla niektórych rodziców zagwozdka, jak zorganizować dziecku czas i opiekę. Wspólne zabawy, wycieczki po okolicy, zwiedzanie, eksperymenty, wymyślone samodzielnie projekty edukacyjne czy twórczość plastyczna, to doskonała forma zainteresowania dziecka na dłuższy czas.

           Każdego dnia staram się inspirować Was na blogu różnymi pomysłami na wakacyjne dni z dzieckiem. Oto propozycje, jakie przygotowałam dla nas na czas wakacji:

10 naszych pomysłów do zrealizowania podczas tegorocznych wakacji.

Długie i krótkie wycieczki:

 1. Wyprawa rowerowa i piknik w lesie. Takie banalnie proste – wyjechać rowerami na uroczą polankę i spędzić rodzinnie czas, ale do tej pory nie zrealizowane, więc to jest nasz plan na pogodny dzień.
 1. Wyprawa na ryby. Choć ja nie jestem miłośniczką i nigdy nie łowiłam, to na prośbę Adasia mamy w planie złapać jakiś wielki okaz:-)
 1. Wyjazd na Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata U20 w Bydgoszczy. To niezwykłe przeżycie kibicować na prawdziwym stadionie i poznać najlepszych młodych polskich lekkoatletów podczas rywalizacji o medale. Nasz starszy synek wraz z moim mężem są wielkimi miłośnikami królowej sportu i kibicowanie w zawodach ,,na żywo” będzie dla nich wielkim wydarzeniem.
 1. W zeszłym roku pierwszy raz całą rodzina wybraliśmy się na kajaki. Dzieci są już na tyle duże, że w tym roku planujemy całodzienny spływ kajakowy.

Zabawy w domu i bliskiej okolicy:

 1. Remont pokoju i malowanie ścian u dzieci. Wspólny projekt umeblowania, wyprawa do sklepu budowlanego, wybór koloru farb i wreszcie wspólne malowanie. To nie tylko dobra zabawa, estetyczne poprawienie mieszkania, stworzenie wymarzonego pokoju, ale również nauka planowania i realizacji obranych celów.
 1. Wypróbować kilka przepisów na własne wielkie bańki mydlane, puszczać może każdy, niezależnie od wieku.
 1. Posadzenie drzewa to nasz projekt przyrodniczy. Planujemy wybrać się do ogrodnictwa poznać różne krzewy i drzewa ozdobne i jedno z nich posadzić w naszym ogródku.
 1. Stworzyć własną animacje poklatkową na konkurs Studio Wyobraźni Cartoon Network. Ten punkt udało się już zrealizować 🙂

 1. Samodzielnie zbudować z desek karmik dla ptaków.
 1. Przez dwa tygodnie dzieci będą też brały udział w półkoloniach. Na pierwszy tydzień chłopcy wybrali sobie profil teatralno-filmowy, na drugi – taneczny. Warto też skorzystać z ciekawych warsztatów dla dzieci, które zapewne są organizowane w Waszej okolicy.

          Rodzinne i kreatywne spotkania, zawody sportowe i gry miejskie to atrakcje, które są niemal każdego dnia w większych miastach i ośrodkach turystycznych. Jedno z takich wydarzeń kilka dni temu odbyło się w Warszawie. Spotkanie było tak ciekawe i kreatywne, że warto o nim wspomnieć tutaj.

2

3

            W ramach projektu „Lato w mieście” Cartoon Network zorganizował niedawno kreatywne warsztaty Studia Wyobraźni. Podczas spotkania dzieci mogły pod okiem ekspertów nauczyć się tworzenia poszczególnych etapów powstawania kreskówek. Spotkanie było bezpłatne, wystarczyło wcześniej zgłosić swój udział. Moi chłopcy wręcz przepadają za takimi warsztatami. W trakcie warsztatów dowiedzieli się, jak krok po kroku stworzyć animację. Oto wytyczne, jakie dostali – na pewno przydadzą się Wam przy tworzeniu Waszych projektów

 1. Znajdź przedmioty do użycia w swojej animacji
 2. Znajdź obszerne i dobrze oświetlone miejsce do pracy
 3. Przygotuj swoją pierwsza scenę oraz aparat
 4. Zacznij robić zdjęcia – zrób pierwsze zdjęcie, a następnie przesuń swoją postać lub obiekt do pozycji, w której musi się znaleźć i wykonuj kolejne zdjęcia
 5. Na koniec przenieść wszystkie zdjęcia do komputera i stwórz pokaz slajdów ze swoimi zdjęciami

          Szczegółowe wskazówki, które pomogą Tobie i Twojemu dziecku stworzyć własną animację znajdziesz tutaj:  > Studio Cartoon Network<

          Na zajęciach dzieci samodzielnie tworzyły własne postacie i wprawiały je w ruch. Prace, które powstały w czasie warsztatów dzieci mogły zgłosić do konkursu Studia Wyobraźni.

         Jeśli również macie ochotę wysłać swoje zgłoszenie do konkursu, wystarczy wejść na specjalną platformę edukacyjną imaginationstudios.cartoonnetwork.pl. Znajdziecie tam wiele dostępnych narzędzi, służących do rysowania, kolorowania, tworzenia storyboardów, dodawania efektów specjalnych, czy do wprawiania postaci w ruch i przygotowania animacji. O projekcie oraz o tworzeniu naszej animacji poklatkowej pisałam więcej tutaj: Jak stworzyć animację poklatkową?

4

5

6

7

8

9

10

11

12

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »