fbpx
Olaf z rolki
DIY,  twórczość,  zabawy plastyczne

Bałwanek Olaf z waty praca plastyczna

           Bałwanek Olaf z waty to prosty i szybki pomysł na pracę plastyczną w tematyce zimowej. Każde dziecko uwielbia bałwanki, dziś podpowiadam jak wykonać na kartce papieru przestrzennego Bałwanka Olafa. Na filmiku na końcu postu zobaczycie jak nasz bałwanek powstawał krok po kroku.

          Do wykonania pracy potrzebujecie: kolorową kartkę w formacie najlepiej A3 jeśli praca ma być pozioma, lub A4 jeśli bałwanek będzie w pionie. Dwa patyczki na ręce dla Olafa, watę, kolorowy papier lub filc, nożyczki oraz klej.

         Na kolorowej kartce lub filcu rysujemy i wycinamy buzię Olafa, oczy, marchewkowy nos, brwi, guziki i czuprynę. Z waty formujemy kształty kul z których ułożymy i przykleimy naszego bałwanka. Następnie doklejamy wycięte elementy oczu, buzi, brwi, nos, guziki i nasza prac gotowa. Starsze dzieci poradzą sobie z pracą samodzielnie, a młodsze zapewne będą wymagały pomocy przy wycinaniu małych elementów. Z pewnością każde dziecko będzie dumne i szczęśliwe z samodzielnie wykonanego bałwanka. Można również do wykończenia pracy użyć brokatu, a umoczonym w białej farbie paluszkiem lub patyczkiem do uszu namalować padający śnieg.

Bałwanek Olaf z waty


Zapraszam na film


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »