fbpx
jak zrobic gniotka
DIY,  eksperymenty,  integracja sensoryczna,  rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy sensoryczne

Gniotek DIY z żelatyny – piłeczka antystresowa

                 Gniotek DIY z żelatyny to nasze najnowsze odkrycie. Wcześniej robiliśmy już gniotki z mąki i ryżu, ale galaretowaty gniotek z żelatyny to nasz prawdziwy hit. Dzieci pokłóciły się o niego w czasie zabawy i trzeba było zrobić ich więcej. To chyba najlepsza rekomendacja tej zabawy, to idealna propozycja na letnie harce. Nagraliśmy dla was film z instrukcją krok po kroku. Dajcie znać potem jak Wam wyszło i czy zabawa podobała się dzieciom.

        Do wykonania żelowych gniotków potrzebujecie: Przezroczyste balony (ja kupiłam 100szt. na allegro), kolorowe cekiny lub brokat, żelatynę, gorącą wodę, miseczkę z łyżeczkę w której wymieszacie wodę z żelatyną, butelkę do przelania żelatyny oraz lejek.

          Młodsze dzieci z pewnością będę potrzebowały do przygotowywaniu gniotka pomocy dorosłej osoby. Samo wykonanie trwa kilka minuta, a zabawa jest bardzo atrakcyjna zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Zresztą Michał na naszym filmie sam najlepiej pokazuje swoje zainteresowanie z powagą i przejęciem opowiadając o naszym gniotku 😉

        Takie zabawy świetnie uczą dzieci, że można samodzielnie stworzyć coś z niczego. Kombinowanie i łączenie różnych mas oraz eksperymentowanie uczy otwartego myślenia. Sama zabawa gniotkiem to świetne ćwiczenie manualne, pozwala wyładować emocje i trenuje dłonie, a nawet rzucanie do celu. Zapraszam na film poniżej.

pileczka antystresowa

gniotek

jak zrobic gniotka


Zapraszam na film z instrukcją krok po kroku

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje koniecznie subskrybuj nasz kanał YouTube


 


Jeśli podobają Ci się nasze zabawy zobacz podobne wpisy


Prace plastyczne 50 inspiracji

Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów

Zabawy dla dzieci 6-24m

Zabawy na lato 40 pomysłów na wakacje

Mała motoryka 40 zabaw wspierających naukę pisania

40 zabaw pobudzających zmysły

Wpieranie edukacji matematycznej dzieci

Jak nauczyć dziecko czytać?

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »