fbpx
Planeta Ziemia praca plastyczna
twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Planeta Ziemia praca plastyczna i szablon

         Planeta Ziemia – praca plastyczna dla dzieci. Już 22 kwietnia przypada Dzień Ziemi. Warto z tej okazji porozmawiać z dziećmi o naszej planecie, o tym jak możemy o nią dbać, a nawet włączyć wątek budowy Ziemi czy układu słonecznego. My dla zobrazowania tematu wykonaliśmy pracę plastyczną za pomocą naszych ulubionych rosnących farb.

             Do stworzenia planety za pomocą rosnących farb będziecie potrzebować: szablon ziemi poniżej link do wydruku, dwie kartki techniczne A4, rosnące farby w kolorze zielonym i niebieskim przepis również poniżej na filmie potrzebna będzie: (sól, mąka, woda), patyczki do mieszania lub pędzelki, mikrofala lub piekarnik. Na wykończenie pracy biała i czarna farba.


Pobierz Szablon Ziemi do wydruku


                      Masę bazową na rosnące farby możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami. Doskonale każdą z tych czynności możecie zobaczyć na naszym filmie instruktażowym  zamieszczonym poniżej. Jeśli lubicie nasze filmowe relacje i pomysły na zabawy to koniecznie dołączcie do subskrybentów naszego kanału You Yube.

             Inna opcja to stworzenie pracy plastycznej z podstawowej masy bez barwienia kolorów i po wypieczeniu pomalowanie rysunku farbami. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysku planety 3D. Zobaczcie na naszych zdjęciach jak wyglądały kolejne etapy tworzenia Planety Ziemi i wybierzcie jak chcecie stworzyć własną Planetę.

dzien ziemi przedszkole

                Naszą masę do rosnących farb barwiliśmy barwnikami spożywczymi w proszku, można je kupić na allegro. Opcjonalnie swoje zadanie spełniają też barwniki do jajek lub dodatnie do masy farbek plakatowych, akrylowych lub temper.

szablon ziemi do druku

                  Farbę nakładaliśmy patyczkiem i rozsmarowywaliśmy na kartce pędzlem lub palcem. Jeśli chcemy zachować rysy ziemi to przyda się takie bardziej precyzyjne narzędzie do nakładania masy.

ziemia kolorowanka


Nasza Planeta Ziemia przed włożeniem do mikrofalówki

Opcjonalnie można też wypiekać w pierniku na około 180 stopni i kilka minutPraca po wypieczeniu zyskała piękną strukturę i efekt Planety 3D


prace plastyczne przedszkole

dzień ziemi przedszkole

planeta ziemia prace plastyczne


Białą farbą namalowaliśmy atmosferę, a na koniec dodaliśmy czarne tło, efekt na żywo zachwycił dzieci 🙂


dzien ziemi


Planeta Ziemia praca plastyczna – efekt końcowy z czarnym tłem


Planeta Ziemia praca plastyczna

dzień ziemi, Planeta Ziemia praca plastyczna

Zobacz też naszą książkę z pomysłami na zabawy

Jeśli szukacie pomysłów na zabawy z dziećmi w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów, inspiracji, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤

zabawy dla dzieci książka, dziennik zabaw
dziennik zabaw spis treści

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »