fbpx
jakie zabawy dla 3 latka
rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy sensoryczne

Sensoryczne koszyczki zabawa dotykowa

            Sensoryczne koszyczki i odgadywanie przedmiotów tylko za pomocą zmysłu dotyku to nie małe wyzwanie dla każdego kilkulatka. Już nie raz bawiliśmy się w taki sposób używając tajemniczego pudełka lub butelek, ale nasza najnowsza wersja tej zabawy z dwoma sensorycznymi koszyczkami jest naprawdę świetna. W dodatku całą zabawę możecie przygotować wspólnie z dzieckiem.

        Do zabawy potrzebujecie: dwa koszyczki, dwa kawałki materiału z wyciętym otworem na dłonie, dwie gumki recepturki do zamocowania materiału i kilka różnych przedmiotów po dwie sztuki każdy, tak aby w jednym i drugim koszyczku umieścić takie same przedmioty. Świetnie to widać na naszym filmie ze wspólnej zabawy na dole wpisu, nawet mistrz drugiego planu się złapał w kadrze 😉

          Wspólnie z Michałkiem wyszukaliśmy w domu wszelkie przedmioty, które pod względem kształtu i dotyku były identyczne. To mogą być dwie szyszki, dwie muszelki, samochodziki, ludziki, koniki, puszki waty, klocki, piłeczki, łyżki itp. Wszystko powrzucaliśmy do naszych koszyczków, zakryliśmy materiałem i za pomocą dotyku próbowaliśmy odszukiwać dwa takie same przedmioty. Zabawa jest świetna, a chwila gdy wyciągasz dwa różne przedmioty podobne do siebie wprawia w doskonały nastrój.

          Zabawa uczy dziecko obserwacji świata, rozwija wrażliwość dotykową i pobudza wyobraźnię. W prostszej wersji dla młodszych dzieci możemy zasłonić materiałem tylko jeden koszyczek. Dziecko wybiera sobie z drugiego odkrytego koszyczka jeden przedmiot bierze go do swojej dłoni i stara się wyczuć kształt i strukturę. Następnie wkłada drugą dłoń do drugiego zakrytego koszyczka i wyszukuje po dotyku trzymany w dłoni przedmiot. W zabawie możemy się też zamieniać rolami.

 

koszyczek sensoryczny

zabawy dla dzieci w przedszkolu

zabawy dla 3 latka

           Jeśli podoba Ci się nasz film i zabawa, dołącz do subskrybentów mojego kanału YouTube. Jest tam już ponad sto filmowych zabaw, inspiracji i pomysłów na prace plastyczne.


Zapraszam na film


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »