fbpx
gry brainbox
gry

BrainBox seria gier edukacyjnych dla dzieci

                BrainBox to szybka, bo zalewie 10 minutowa gra edukacyjna na czas i spostrzegawczość. Niedawno poznaliśmy kilka produktów z tej serii, dlatego dziś chcemy podzielić się naszymi wrażeniami. Wspólnie z Michałkiem nagraliśmy film, który możecie zobaczyć na końcu artykułu.

         Gry możemy dobierać tematycznie mamy do wyboru 7 polskojęzycznych lub anglojęzycznych BrainBoxów, a wśród nich BrainBox Świat, Moje Pierwsze obrazki, Natura, Matematyka, Abecadło, Bajki oraz kreatywny BrainBox Koloruj i zapamiętuj.

  • przedział wiekowy: 4+, 5+,7+, 8+
  • liczba graczy 1-8
  • czas gry 10 minut+

Zasady Gry


           Każdy z graczy podczas swojej kolejki ma za zadanie uważnie patrzeć na wylosowaną kartę, jednak tylko przez 10 sekund. Do pomiaru czasu mamy dołączoną do gry klepsydrę. Nie muszę chyba mówić, że ten element gry bardzo podoba się dzieciom. Staramy się w tym czasie zapamiętać kolory, kształty i inne szczegóły przedstawione na obrazkach. Następnie odwracamy kartę obrazkiem do dołu, a za pomocą kostki losujemy jedno z 6 pytań i próbujemy udzielić poprawnej odpowiedzi.

             Gra trwa 10 minut. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości kart. Każda poprawna odpowiedź to zdobyta karta i jeden punkt, w przypadku błędnej odpowiedzi wkładamy kartę do pudełka.

             Każdy z BrainBoxów ma takie same zasady gry. Różnią się tylko tematyką i poziomem trudności. Poniżej pokażę, Wam przykładowe karty oraz pytania z każdego BrainBoxa, a szczegółowo omawiamy je na filmie na końcu artykułu.

Zaletą jest również bardzo solidnie wykonane i wygodne opakowanie, w którym możemy przechowywać grę, bez obawy o zniszczenie czy uszkodzenie. Z pewnością dzięki temu będzie nam służyć bardzo długo.


BrainBox Moje pierwsze obrazki dla dzieci 5+


          To był nasz pierwszy zestaw do gry. Michałek jak tylko zobaczył pudełko z klepsydrą od razu zaciekawił się o co w tym chodzi. To co mi się bardzo spodobało w BrainBoxach to proste i przejrzyste zasady gry. Tu nie mam długiej instrukcji, strategii czy zapamiętywania skomplikowanych zasad gry.

        Jednak podczas zabawy z BrainBoxami oprócz nauki mamy też dużo emocji, śmiechu, rywalizacji i elementów wymagających koncentracji. Staramy się maksymalnie skupić uwagę i przeanalizować szczegółowo każdy wylosowany obrazek, a nawet przewidywać to, o co może być zadane pytanie. Czyli włącza się też element przewidywania i planowania co bardzo mi się podoba.

        Ten zestaw jest jednym z łatwiejszych dla młodszych dzieci. Wystarczy, że tylko jeden z graczy potrafi czytać i spokojnie możemy rozpocząć grę.

gry planszowe dla 4 latka

gry brainbox


BrainBox kreatywny koloruj i zapamiętuj dla dzieci 6+


           Ten BrainBox bardziej szczegółowo zobaczycie na filmie. Jest to kreatywny zestaw w którym to dziecko po części tworzy samodzielnie grę. Sami kolorujemy wybrane do gry obrazki, a dodatkowo możemy na odwrocie karty dopisać samodzielnie wymyślone pytanie.

          Jak dla mnie genialny pomysł, szczególnie dla dzieci, które lubią kolorować. Można nawet poszaleć i dodatkowo użyć brokatu do ozdobienia wybranych kart. Granie tak samodzielnie stworzoną grą, to sama przyjemność.

kreatywnie w domu


BrainBox Matematyka dla dzieci 8+


           To zdecydowanie zestaw dla starszych dzieci. Jednak sam pomysł zachwyca, bo matematycznych gier jest naprawdę niewiele, ja przynajmniej takich nie kojarzę. Zasady gry są takie same jak opisywałam wyżej. Tylko tu wszystkie karty poruszają zagadnienia matematyczne. Jest to fantastyczny sposób, aby oswoić matematykę. Dziecko podczas zabawy powtarza i utrwala podstawowe zasady, wzory i zależności. Spotkamy tu zadnia i zagadnienia z geometrii, ułamki, grafy, wykresy, działania matematyczne i wiele innych ciekawych tematów, o których sama chętnie sobie przypominam. To świetna pomoc dydaktyczna.

gry matematyczne

brainbox


BrainBox Bajki dla dzieci 6+


             Bajki, najbardziej spodobały się moim chłopcom, bo choć tu elementów edukacyjnych jest nieco mniej, ale każda wylosowana karta przywołuje jakieś wspomnienia z bajką, którą czytaliśmy lub oglądaliśmy. Dlatego tu było chyba najwięcej takich pozytywnych emocji, śmiechu i chętnie graliśmy w ten wariant BrainBoxa. Bajki tematyką i poziomem trudności świetnie wpasowały się w wiek obu moich synów. Karty bajkowe pokazuję szczegółowo na filmie.

gry dla malych dzieci

brainbox

gra brainbox


BrainBox Świat dla dzieci 8+


            To kolejna propozycja dla starszych dzieci. Tym razem możemy w trakcie zabawy poszerzyć wiedzę o otaczającym świecie. Każda karta dotyczy innego kraju, można sporo się nauczyć o położeniu wylosowanego kraju, o najważniejszych elementach przyrody i aspektach geograficznych. Gra jest tak skonstruowana, że może wzbudzić ciekawość dziecka do poszerzenia wiedzy o danym kraju w innych źródłach.

gry planszowe dla 4 latka

gry edukacyjne dla dzieci

gry edukacyjne dla dzieci

gry o polsce


BrainBox Natura dla dzieci 8+


             Tu dla odmiany możecie zobaczyć jak wygląda BrainBox w języku angielskim. Każda z przedstawionych gier może być zamówiona w języku polskim lub angielskie. To bardzo fajny sposób na naukę nowych słów i zabawę po angielsku na przykład w domu lub szkołach i przedszkolach dwujęzycznych. Piękne ilustracje i ogrom wiedzy przekazany w przyjemnej formie podczas zabawy. Zapraszam Was teraz na film.

gra brainbox

brainbox


BrainBoxy możecie zamówić tu: >klik<

a poniżej zobacz nasz film o Brainboxach.


gry edukacyjne dla dzieci


Zapraszam na film o serii gier Braibox

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Parterem wpisu jest marka ALBI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »