fbpx
labirynt sensoryczny, labirynt dodtykowy, kreatywne zabawy
integracja sensoryczna,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy logiczne,  zabawy sensoryczne

Labirynty dotykowe – zabawa sensoryczna

        Większość dzieci lubi różne zagadki, łamigłówki i labirynty. Dlatego dziś mam dla Was ciekawą propozycję na zabawę sensoryczną, w której dzieci będą pokonywać labirynty z pomocą zmysłu dotyku.

           Do wykonania labiryntów potrzebujesz: sztywne tekturki lub kawałki kartonu, klej na gorąco, różne przedmioty o wyczuwalnej strukturze. Ja wykorzystałam sznurek, patyczki, kamyki, taśmę Lego, drewniane płaskie patyczki, watę.

          Na tekturce układamy trasę labiryntu z wybranych przedmiotów doklejając je za pomocą kleju na gorąco. Wykonanie jednego labiryntu zajmuje ok 2-3 minuty. Możemy zrobić kilka mniejszych labiryntów formatu A4 i próbować łączyć je i układać w jeden duży, lub bawić się każdym osobno porównując je. Możemy również ułożyć różne struktury jako jeden labirynt na dużym kartonie.

zabawy sensoryczne dla dzieci

zabawy logiczne

zabawy dla dzieci


Na czym polega zabawa?


      Dzieci z zamkniętymi lub zakrytymi oczami próbują pokonać trasę labiryntu. Aby przejść labirynt należy przesuwać palcem po jego strukturze od początku do końca trasy. Podczas pokonywania trasy dzieci mogą strać się odgadywać z czego jest wykonany labirynt na danej planszy.

       Zabawa jest dla dzieci bardzo ciekawa i intrygująca. Pobudza do myślenia, uwrażliwia zmysły i zachęca do samodzielnego układania kolejnych labiryntów z różnych znalezionych wokół rzeczy.

labirynty dotykowe

zabawy sensoryczne, labirynt dotykowy, moje dzieci kreatywnie

 

zabawy dla dzieci w domu

moje dzieci kreatywnie zabawy

zabawy dla 2 latka

zabawy dla 3 latka

labirynty dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »