fbpx
moje dzieci kreatywnie, kreatywne prezenty dla dzieci
eksperymenty,  Polecamy,  pomoce edukacyjne,  Poznajemy świat,  recenzje

Kreatywne prezenty dla dzieci w wieku 6-12 lat

          Czasem przychodzi taki moment, że brakuje nam pomysłu na prezent dla dziecka. Kolejne klocki, książka, gra to zawsze dobry pomysł, ale dziś mam dla Was kilka propozycji na niezwykle ciekawe prezenty dla 6-12 latków. Powiem więcej sami z chęcią dołączycie do takiej zabawy z dziećmi!

           Doskonale wiecie, że uwielbiamy wszelkie kreatywne propozycje, które inspirują dzieci do zabawy. Udane prezenty powinny wzbudzać ciekawość, zachęcać do aktywności, wspólnego spędzania czasu i poznawania świata. Dlatego sprawdziliśmy ostatnio bardzo dokładnie kilka takich niebanalnych propozycji i wybraliśmy cztery najciekawsze według nas pomysły.

eksperymenty dla dzieci

moje dzieci kreatywnie eksperymenty

eksperymenty w domu, laboratorium domowe

        Pierwsza propozycja to zestawy naukowe do eksperymentów i zabawy dla dzieci od 8 roku życia, ale według mnie pod nadzorem rodziców spokojnie może bawić się również 7 latek. Moi chłopcy mają obecnie 7 i 10 lat i całą rodziną bawiliśmy się doskonale. Jeśli Wasze dziecko fascynuje się światem i lubi odkrywać naukowe tajemnice, to będzie zachwycone takim zestawem.

           Dzięki Laboratorium Naukowemu 9w1  będziecie mogli przeprowadzić serię ciekawych doświadczeń z dziewięciu dziedzin wiedzy: astronomii, krystalografii, optyki, geofizyki, botaniki, optyki, meteorologii, chemii i paleontologii.

       Będziecie mogli zbudować peryskop, który u nas wzbudził zachwyt obu chłopców. Chowali się w różne miejsca na przykład pod stół, pod koc i wypatrywali przez peryskop co się dzieje, albo ile ktoś pokazuje palców. Świetna zabawa pokazująca jak działa prawdziwy peryskop na łodziach podwodnych.

       Z tym zestawem możecie również wyhodować kolorowe kryształy, pobawić się w archeologa i odszukać kości dinozaura w prawdziwym wykopalisku. Na filmie widać z jakim zapałem chłopcy wyszukiwali kolejne kości 🙂 Złożyć też możecie ruchomy model młyna i Układu Słonecznego, który świeci w ciemności 🙂 Oprócz tego możecie wykonać też eksperymenty fizyczno-chemiczne i przeżyć wybuch wulkanu lub wywołać trąbę powietrzną w butelce.

        W zestawie znajdziecie wszystkie niezbędne narzędzia i ilustrowany przewodnik, który wyczerpująco wytłumaczy Wam naukowe podstawy każdego doświadczenia. To świetny zestaw pełen zbaw i doświadczeń dla całej rodziny.

eksperymenty dla dzieci, eksperymenty z woda, moje dzieci kreatywnie

          Nasz drugi zestaw Laboratorium Fizyki i Chemii zdecydowanie bardziej spodoba się już tym nieco starszym dzieciom.

          W zestawie znajdziecie wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia 200 doświadczeń naukowych. Zbadacie właściwości powietrza, wody i lodu. Dowiecie się, jak działają dźwignie i latające maszyny; co to jest ciśnienie i siła wyporu. Wyhodujecie kolorowe kryształy. Poznacie też podstawy optyki; poeksperymentujecie ze światłem, kolorami i optycznymi iluzjami. Pobawicie się z mieszaninami, roztworami i będziecie świadkiem niezwykłych reakcji chemicznych, których część prezentujemy na filmie.

         Wszystkie eksperymenty są opisane w książeczce, więc dziecko może samodzielnie wybierać, które doświadczenie chce przeprowadzić. Książeczkę dokładniej pokazuję na naszym filmie poniżej. Takie kreatywne zabawy zbliżają całą rodzinę, a wspólne odkrywanie świata zachęca do myślenia, wyciągania wniosków i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące pytania. Zabawa w małych naukowców to ogromna frajda szczególnie, gdy pozwolisz dzieciom na odrobinę szaleństwa, jak to miało miejsce podczas naszej zabawy 🙂             Zobacz na filmie jak doskonale można się bawić z proponowanymi przez nas zestawami 🙂 My spędziliśmy czas całą rodziną wyszukując co raz to ciekawszych eksperymentów zarówno z dziedziny Fizyki i Chemia oraz wykorzystując propozycje zabaw i doświadczeń z Laboratorium Naukowego 9w1.

          Który zestaw jest lepszy? Tak jak na filmie wspominam bardziej uniwersalnym zestawem i dla młodszych dzieci jest według mnie Wielkie Laboratorium Naukowe 9w1. Natomiast dla starszych dzieci wybrałabym Laboratorium Fizyki i Chemii. Podobnych zestawów naukowych od Lisciani jest więcej, więc można je też dobrać pod zainteresowania dziecka.

            W dalszej części wpisu mamy propozycje dla młodszych i bardziej twórczych dzieci. Odkryj razem z dzieckiem jak się tworzy swoje własne pisaki lub kredę. Kolejne kreatywne zestawy skradły totalnie moje serce, a zwłaszcza tworzenie pisaków, które zachwyci każde dziecko, które ma twórcze zamiłowania, tak jak ja 🙂

eksperymenty dla dzieci, doświdczenia dla dzieci

moje dzieci kraetwynie ewa wojtan

kreatywne zabawy dla dzieci, zabawa w archeologa

kreatywne prezenty dla dzieci


            Genialna Fabryka Pisaków zabawa i nauka w jednym


         Do tego produktu miałam podejście z dystansem, bo jako plastyk mam duże wymagania co do jakości artykułów plastycznych. Obawiałam się słabej jakości, mdłych kolorów i zastanawiałam, czy pisaki będą trwałe. Dzieci natomiast pozbawione tych obaw podeszły do zabawy od początku z entuzjazmem zastanawiając się jak z trzech kolorów mają stworzyć 20 pisaków 🙂

           W zestawie mamy trzy kolory podstawowe, od których możemy tworzyć kolejne barwy pochodne. Dzieci eksperymentują z różnymi barwami, mieszając atrament w specjalnych probówkach. Zadanie ułatwiają dołączona do zestawu pipeta Pasteura oraz ilustrowana instrukcja. Nowo powstałym kolorom można nadać własną nazwę i przykleić do nich etykietę. My stworzyliśmy kolor leśny, wojskowy, smerfowy, słoneczny i mnóstwo innych nietypowych odmian barw.

          Pisaki nie dość, że pięknie rysują, mają grube mocne wkłady to jeszcze są trwałe i maja piękne kolory. Jeśli tylko Wasze dziecko ma takie zainteresowania, to ten produkt będzie strzałem w dziesiątkę. Zresztą zobaczcie na zdjęciach poniżej ile było frajdy, podczas mieszania kolorów i składania własnych pisaków. Fabrykę Pisaków możecie kupić tu: >klik<

 eksperymenty dla dzieci, fabryka pisakow, moje dzieci kreatywnie

kreatywne zabawy w domu, domowe laboratorium

fabryka pisakow opinie, kreatywne prezenty, eksperymenty, moje dzieci kreatywnie

fabryka pisakow, kreatywne prezenty dla dzieci

eksperymenty dla dzieci, laboratorium domowe, kreatywne zabawy, kreatywne prezenty

prezenty dla dzieci 12 lat, blogi parentingowe, kreatywne prezenty, nauka przez zabawe

super prezenty dla dzieci, kreatywne prezenty dla dzieci, prezenty pod choinke

eksperymenty

fabryka pisakow, zabawy dla dzieci w domu

fabryka pisakwo, laboratorium domowe, wielkie laboratorium


Fabryka Kredy dla młodszych dzieci


             Ten zestaw świetnie sprawdzi się dla młodszych dzieci już od 6 roku życia. Mamy tu barwniki, formy do kredy oraz gips. Dołączona jest również prosta instrukcja, dzięki której w szybki sposób pokażemy dziecku jak powstaje kreda. Kolory możecie dowolnie mieszać, a wykorzystując różne silikonowe foremki możecie tworzyć kredę w różnych kształtach i wzorach. My na przykład oprócz tradycyjnej kolorowej kredy zrobiliśmy również kolorowy kredowy domek 🙂 Fabrykę kredy możesz kupić tu: >klik<

            Takie twórcze i kreatywne prezenty pozwalają dziecku odkrywać w sobie nowe pasje, zainteresowania i poznawać lepiej świat. Dlatego jeśli szukacie czegoś zupełnie nowego, to warto zastanowić się nad takim nietypowym prezentem, który dostarczy dziecku mnóstwo niezapomnianych przeżyć.

oryginalne prezenty dla dzieci

kreatywnie w domu

fabryka kredy, kreatywne prezenty dla dzieci

jak zrobic krede

kreda diy, fabryka kredy


Więcej inspiracji i pomysłów na zabawy znajdziecie w naszej książce


książka z zabawami dla dzieci, dziennik zabaw ewy wojtan


Partnerem wpisu jest firma Dante

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »