fbpx
Kamienne stworki
Moje Dzieci Kreatywnie,  PLASTELINA,  zabawy plastyczne

Kamienne stworki – twórczość z elementami natury

              Kamienne stworki to zabawa plastyczna z wykorzystaniem elementów natury. Taka twórczość nie tylko pobudza dziecięcą wyobraźnię, ale daje ogromne możliwości twórcze.

           Do zabawy potrzebujesz: nieco większe kamienie, elementy natury takie jak kamyczki, szyszki, żołędzie, gałązki, kasztany, łupiny kasztanów, kawałki suchych roślin, traw, liści itp. Dodatkowo przyda się kolorowa plastelina, guziczki, wstążeczki, pomponiki, kreatywne oczka, ale można je też zrobić z papieru lub plasteliny. Jednym słowem wszelkie materiały inspirujące do stworzenia zabawnych kamiennych stworków.

prace plastyczne z elementow natury


Jak zrobić kamienne stworki?


           Do wykonania kamiennych stworków nie jest Wam potrzebny klej. Wszystkie elementy przyklejaliśmy do kamienia kawałkami plasteliny. Zacznijcie od pomysłu i projektu. Możecie poprzymierzać różne fryzurki dla stworka, kapelusiki, pomyślcie jak chcielibyście, żeby wyglądał. Potem umocujcie kolejne elementy plasteliną: fryzurę, oczka, nosek i zastanówcie się z czego zrobić nóżki.

         Plastelina może się też przydać do ulepienia oczek, buźki, noska oraz zabawnych uszu. Część pracy wykonujemy z plasteliny, a część z elementów natury. Wszystko zależny od dziecięcej wyobraźni.

          Jest to bardzo kreatywna praca plastyczna, bo nie ograniczają nas żadne schematy, ani utarte stwierdzenia jak coś ma wyglądać, jaki ma mieć kształt, wielkość, czy kolor. Jestem przekonana, że dzieci w każdym wieku będą zachwycone taką twórczą zabawą z kamieniami. Jest to praca na tyle prosta, że nawet przedszkolaki mogą spróbować swoich sił.

kreatywne blogi dla dzieci

dekoracje z kamieni

co mozna zrobic z kamieni

ciekawe pomysly na prace plastyczne

kreatywne prace plastyczne

dekoracje na halloween diy

stworki praca plastyczna z kamieni


Zobacz też ślimaki z plasteliny


Ślimaki z plasteliny figurki zwierzatka


Jak ulepić zwierzątka z plasteliny


co mozna ulepic z plasteliny


Sowa z plastliny


figurki z plasteliny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »