fbpx
CERAMIKA,  masa solna,  twórczość,  zabawy plastyczne

Serca na patyku z gliny lub masy solnej – przepis

            Serca na patyku wykonane z gliny samoutwardzalnej lub masy solnej, to prosty pomysł na twórczą aktywność nawet dla najmłodszych dzieci. Idealnie nadają się jako dekoracja, podarunek na walentynki lub prezent dla bliskiej osoby.

          To najszybsza i najprostsza dekoracja, która nadaje się nawet dla przedszkolaków. Do wykonania serc możecie użyć masy solnej, masy porcelanowej lub gliny samoutwardzalnej. Wystarczy rozwałkować placek grubości około 0,5 cm, następnie ułożyć go na koronce i przewałkować kolejny raz delikatnie. W ten sposób od spodu odbije nam się pięknie motyw koronki. Następnie z pomocą foremki do wycinania ciasteczek lub odrysowując wykałaczką wycinamy kształt serce. Każdy etap krok po kroku możecie zobaczyć poniżej na zdjęciach.

jaka glina samoutwardzalna najlepsza, prace plastyczne z gliny samoutwardzalnej

wałkowanie gliny

odciskanie koronki na glinie

wycinanie serc z gliny, serca z masy solnej, prace plastyczne na walentynki

         Następnie wbijamy delikatnie w nasze serca wykałaczki, które posłużą do trzymania. Młodsze dzieci mogą próbować zrobić to samodzielnie lub przy małej pomocy rodzica.

         Tak przygotowane serca zostawiamy do wyschnięcia na około 12h. Po tym czasie będą gotowe, teraz wystarczy przyczepić do nich sznurkowe lub kolorowe kokardki. Serca można oczywiście pomalować również farbami. My zostawiliśmy wszystko w naturalnym klimacie. Serca na patyku pięknie się prezentują wbite w ziemię w doniczce z kwiatami jako oryginalna kompozycja.

jak zamocować dekoracje na wykałaczce

co zrobic z dziecmi na walentynki, prace plastyczne serca

co można zrobić z dziećmi na walentynki

odciskanie wzorów na glinie


Podstawowy przepis na masę solną:


200g mąki- ok. 1 szklanka i 2 łyżki
200g soli- ok. 1/2 szklanki
125cm3 wody- ok. 1/2 szklanki

          Masę solną możemy przechowywać w zamkniętym pojemniku w lodówce. Mąkę mieszamy z solą i dolewamy stopniowo wodę zagniatając ciasto. Niektóre masy solne – zawierają glicerynę lub olej który nadaje masie lepszą plastyczność i zapobiega wytrącaniu się kryształków soli. Decyzję pozostawiam Wam. Prace po wykonaniu suszymy na powietrzu. Przygotowana masę solną barwimy za pomocą barwników spożywczych ewentualnie dobrej farby plakatowej lub akrylowej. Masę solną można również pomalować po wyschnięciu.

serca z masy solnej, serca z gliny, pomysły na prace plastyczne na walentynki

dekoracje na walentynki diy, dekoracje z masy solnej, dekoracje z gliny, serca na patyku, prace plastyczne walentynki

prace plastyczne z masy solnej, serca, prace plastyczne na walentyki, pomysły na walentynki

prace plastyczne dla dzieci na walentynki

moje dzieci kreatywnie prace plastyczne

dekoracje dla dzieci z gliny, masy solnej

Jeszcze więcej pomysłów na zabawy w naszej książce

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne, porad i wskazówek dla dzieci w wieku 2-12 lat.

To ponad 340 stron inspiracji i aż 450 kolorowych zdjęć, a wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Z “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspirujący i ciekawy pomysł na każdy dzień! ❤zobacz książkę

książka z zabawami dla dzieci w przedszkolu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »