fbpx
słoneczniki z papilotek, słoneczniki van gogha praca plastyczna
Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  twórczość,  zabawy plastyczne

Słoneczniki z papilotek – praca przestrzenna dla dzieci

          Słoneczniki z papilotek to kolejny niezwykle ciekawy pomysł na stworzenie przestrzennej pracy plastycznej. Tym razem będzie trochę wycinania, przyklejania, i malowania, a do pomysłu zainspirowała mnie oczywiście twórczość Vincenta Van Goga i jego słynne słoneczniki.

       Do wykonania pracy potrzebujesz: papilotki w białym lub żółtym kolorze, kolorowe kartki lub białe format A4 lub A3, farby, pędzle, nożyczki, klej, woda, kilka patyczków do uszu.


Jak zrobić kwiaty słonecznika z papilotek


       Praca ze słonecznikami jest efektowna i wbrew pozorom nie jest trudna w wykonania. Starsze dzieci moga pracować samodzielnie. Wycinają na bokach papilotek drobne płatki słonecznika jak na zdjęciu poniżej. Można to zrobić szybciej składając papilotkę na pół i jeszcze raz na pół. Wtedy wycinamy od razu kilka płatków przy jednym cięciu. Jest to łatwy i szybki sposób. Młodsze dzieci przedszkolne mogą dostać do pomalowania wycięte już wcześniej słoneczniki przez osobę dorosłą lub nauczyciela.

       Wycięte już kwiaty układamy na kartce. Przytrzymujemy kwiatek palcem na środku i delikatnie malujemy na różne odcienie żółci płatki kwiatów. Następnie jeden lub kilka patyczków do uszu spiętych razem na przykład gumką maczamy w farbie i stemplujemy środek naszych słoneczników. Tu możemy użyć odcieni żółci, brązu i czerni. Malowanie jest na tyle proste, że każde dziecko powinno sobie dać radę. Starajmy się tylko nie używać dużo wody, a raczej malować bardziej farbą.

prace plastyczne moje dzieci kreatywnie, słoneczniki z papieru, słoneczniki z papilotek

jak namalować słoneczniki, prace plastyczne wiosna, lato, słoneczniki z papieru, słoneczniki z papilotek

prace plastyczne ciekawe pomysły, moje dzieci kreatywnie

techniki plastyczne dla dzieci, prace plastyczne w przedszkolu

słoneczniki praca plastyczna, słoneczniki z papieru, słoneczniki z papilotek

słoneczniki z papilotek, kwitay z papilotek, prace plastyczne słoneczniki


Słoneczniki z papilotek w wazonie inspirowane twórczością Vincenta van Gogha


        Dalsza część pracy, to przygotowanie kompozycji w wazonie. Tu możemy oczywiście pokazać dzieciom obrazy słoneczników Vincenta van Gogha, które mogą nam posłużyć za piękną inspirację. Możecie wybrać dowolne tło, kolory stołu jak również wazon i jego kształt. Ja nasz wazon wycięłam z papieru i przykleiłam go tylko po bokach, stwarzając efekt wypukłości i przestrzenności na środku.

       Możecie Wazon wyciąć z innej kartki i przykleić lub po prostu namalować. Wycięty  i przyklejony do naszej pracy daje efekt jakby praca niemal wychodziła z kartki,  aż chce się sięgnąć i dotknąć zarówno wazonu jak i kwiatów.

      Mamy już namalowane tło, wazon i stół trzeba jeszcze domalować kilka łodyg, ułożyć kompozycję ze słoneczników i wyciętych oraz pomalowanych liści. Gdy całość będzie już wyglądać satysfakcjonująco możemy zabrać się za przyklejanie. Smarujemy tylko środek słonecznika, a płatki zostawiamy sterczące, można je nawet po wysuszenie jeszcze mocniej podgiąć do góry.

       Dla małych przedszkolaków możemy uprościć jeszcze pracę i dać im do przyklejenia pomalowane już wcześniej przez nie słoneczniki, liście i wazon lub też przykleić słoneczniki na przykład na zielonej łące, którą bardzo łatwo namalować. 🙂

praca plastyczna słoneczniki, jak namlować słoneczniki, ciekawe prace plastyczne z papieru, słoneczniki z papilotek

prace plastyczne dla dzieci w szkole

słoneczniki parac plastyczna, jak namlować słonecznik, słonecznik z papieru, moje dzieci kreatywnie

słoneczniki z papieru, słoneczniki z papilotek, prace plastyczne w przedszkolu

słoneczniki prace plastyczna, kwiaty prace plastyczne, laurka na dzień mamy, pomysły na laurki na dzień mamy

słoneczniki laurka dla mamy, kwitay z papieru. moje dzieci kreatywnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »