Figury geometryczne z gumek i gwoździ

9 komentarzy

gry integracja sensoryczna Mała motoryka matematyka poznajemy kolory poznajemy kształty
 Gumki, gwoździe i deseczka, to super zabawa,  nauka kolorów,  poznawanie figur geometrycznych, tworzenie labiryntów, wspieranie małej motoryki.

Potrzebne rzeczy: kolorowe gumki, kawałek deseczki, gwoździe, młotek, linijka, ołówek.
W deseczkę powbijałam gwoździe w równych odległościach co 3 cm. Początkowo robiłam to sama, potem Adaś, ale jak się uderzył w palec to już wolał, abym ja skończyła to głupie wbijanie:-)
Gdy najeżona gwoździami deseczka była gotowa rozpoczęła się zabawa:
edukacja domowa

 

 

 Wydrukowałam na komputerze rożne figury geometryczne i odtwarzaliśmy je na naszej
desce, zaczepiając gumki o odpowiednie gwoździe.

pomoce edukacyjne Montessori

 

nauka figur

 

figury geometryczne

 

Potem było trochę szaleństwa pajęczyna gumkowa oraz kulki,
które próbowały się przedostać z jednej strony deseczki na drugą:-)
super ćwiczenie dla paluszków:-)

 

labirynt
labirynt

 

 

Z Michałkiem sortowaliśmy gumki według kolorów

 

nauka kolorów

 

Potem tworzyliśmy różne figury i graliśmy na gumkach rożne dźwięki:-)
jak widać zabawa nadaj się nawet dla młodszych dzieci:-)

 

zabawy dla dzieci

 

kreatywne zabawy
Na koniec zabawa w budowanie labiryntów dla kulek:-)

 

 

9 comments

 1. Anonimowy

  Od jakiegoś czasu śledzę Pani bloga i przyznaję, że jestem pod wielkim wrażeniem Pani pomysłowości. Jestem nauczycielką z długoletnim stażem, ale takiej wyobraźni niestety nie mam i chętnie skorzystam z Pani pomysłów, jak chociażby właśnie ten pozwalający poznać i utrwalić nie tylko nazwy figur ale ich kształty i wielkość. Tak się składa, że od września będę miała klasę I i wskutek "reformy" w mojej klasie będą dzieci nawet z 22- miesięczną różnicą wieku. Dlatego Chętnie wykorzystam o ile Pani pozwoli te wspaniałe pomysły nie tylko na zajęciach edukacyjnych, ale i na zajęciach dodatkowych. Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu nowych pomysłów i nowych odkryć na miarę nawet epoki:))) Iza

  1. ewawojtan Post author

   Dziękuje bardzo za miłe słowa:-) Mój synek jest właśnie z pierwszej połowy rocznika 2008 więc idzie według nowej reformy. Zapewne będzie sporo inspiracji dla dzieci w tym wieku. Od września Adaś rozpoczyna naukę w klasie zerowej w większości z rok starszymi dziećmi nad czym bardzo boleję:-( nauka będzie na dwie zmiany 7.00-12.00 i 12.00-17.00:-( dlatego staram się synka bardzo wspierać:-)i wierze, że będzie dobrze. Przez moje obawy między innymi powstał ten blog, bo wiem jak wielu rodziców zmaga się z podobnymi problemami i zastanawia się jak pomóc dziecku.

   Co do figur, to na deseczce bardzo fajnie można również pokazać, że w dużym kwadracie są np. cztery małe kwadraty, albo dwa trójkąty itp.:-) najlepiej używać też do tego gumek w różnych kolorach, wtedy dzieci lepiej to widzą i zapamiętają:-)

   pozdrawiam serdecznie

  2. ewawojtan Post author

   Tak przez moment myślałam o edukacji domowej, nawet trochę czytałam w internecie i dowiadywałem się jak to wygląda w praktyce. Jednak ostatecznie stwierdziłam że, moje dzieci a raczej mam na myśli w tej chwili Adasia nie nadaje się do tego. On świetnie rozwija się w grupie i bardzo lubi przebywać z dziećmi. To co robimy w domu to bardzo fajne uzupełnienie, coś co nas zbliża, daje możliwość na wspólne rozmowy i przy okazji się bawimy i uczymy. Myślę, że dla moich dzieci taka ścieżka jest najlepsza, przynajmniej ostatnie dwa lata, gdy synek chodził do przedszkola tak funkcjonowaliśmy. Natomiast jak będzie od września, gdy zacznie się szkoła, pewnie będę się tym dzielić:-)Teraz i tak będzie łatwiej, bo mam więcej czasu, gdyż od września zdecydowałam się na roczny urlop wychowawczy. Za rok będzie trudniej bo jeszcze Michał idzie do przedszkola Adaś wtedy do 1 klasy, a ja wracam do pracy:-)nie wiem jak znajdę czas na wszystko:-) ale trzeba żyć i wierzyć, że będzie dobrze:-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »