fbpx
gry,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  matematyka,  poznajemy kolory,  zabawy logiczne

Układanka logiczna

Zabawka z recyklingu, wystarczą nakrętki, wykałaczka i już pomoc dydaktyczna za grosze gotowa. Uczymy się logicznego myślenia i trenujemy motorykę małą.

PRZEKŁADANKA LOGICZNA

 

Jedna z naszych logicznych i sprawnościowych zabawek edukacyjnych
wykonanych jak zwykle małym nakładem finansowym

potrzebne rzeczy:

Pudełko od patyczków do uszu, wykałaczka, plastikowy korek od szampana dla dzieci, 12 różnokolorowych nakrętek, folia aluminiowa, coś do dekoracji papier kolorowy lub bibuła, taśma klejąca, białe kartki, kredki w kolorze nakrętek, śrubokręt.

wykonanie:

Rozgrzanym śrubokrętem zrobiłam dziurkę w pudełeczku, korku od szampana oraz w nakrętkach. Korek jest otwierany, więc do środka korka upchnęłam folię aluminiową aby trzymała stabilnie umieszczoną w korku wykałaczkę. Następnie korek przykleiłam  na środku pudełka taśmą i wypełniłam je również folią. Potem całe pudełko dookoła okleiłam taśmą, aby była stabilna konstrukcja i udekorowałam paskiem bibuły. Znacznie prostsza wersja to wbicie wykałaczki w kawałek styropianu.

Gdy podstawa była już gotowa, wycięłam z papieru paski na których narysowałam wzory w jakiej kolejności układać nakrętki na wykałaczkę. Wzory są z mniejszą liczbą oczek i większą. Tam gdzie są tylko trzy lub cztery oczka narysowane to układamy wszystkie nakrętki w tak powtarzającej się sekwencji. Tam gdzie jest dwanaście oczek, to układamy wszystkie nakrętki według wzoru. Oprócz logicznego myślenia, ćwiczymy też precyzję ruchów, gdyż nałożenie nakrętki na wykałaczkę nie jest tak banalnie proste.

Z młodszym synkiem nakładamy nakrętki bez schematu, tylko według kolorów. Teraz nakładamy żółte i synek wybiera żółte nakrętki i próbuje je założyć, potem czerwoni itd. Za jakiś czas spróbujemy ze wzorami.

 

 

 

 

 

 

 

 

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »