fbpx
klocki dla dzieci
gry,  matematyka,  poznajemy kształty,  zabawy logiczne

Klocki Geo

                Dziś pragnę zaprezentować odkrytą niedawno zabawkę- Klocki Geo. Czy to kolejne drewniane klocki? Nie to bardzo ciekawa gra konstrukcyjna dla dzieci w każdym wieku, z pewnością zainteresują nie jednego ucznia.

 

           Siedem różnokształtnych brył geometrycznych w sześciu kolorach: czerwonym, niebieskim, zielonym, żółtym, fioletowym, naturalnym i czarnym, trwale połączonych ze sobą. Coś na kształt, przestrzennych klocków Tetris.

 matematyka dla dzieci

 

 

            Klocki te, jak wszystkie zabawki wydawnictwa Epideixis, są świetnie wykonane jakościowo i posłużą przez wiele lat, bo takie jest ich założenie. Zabawka jest w drewnianym, estetycznym i z całą pewnością trwałym pudełku, a po otworzeniu poczujemy cudowny zapach drewna:-)

 

Zabawa klockami Geo doskonale wpływa na wyobraźnię dziecka: uczy spostrzegawczości, myślenia przestrzennego, koncentracji, kombinacji i analizowania.

             Tym samym jest do doskonały materiał do zabawy dla młodszych jak i starszych dzieci oraz jako pomoc terapeutyczna i dydaktyczna. Takie klocki to ciekawe zajęcie, pobudzające do myślenia i zajmujące. Z pewnością nasze pociechy zainteresują się taką formą przestrzennego budowania i będą miały przy tym wiele satysfakcji i radości.

 

 nauka w domu

          Do zestawu klocków dołączona jest książeczka zawierająca 70 wzorów do ułożenia, z uwzględnieniem wzrastającego stopnia trudności. Ze wzorów wyodrębnić można trzy grupy:

przedstawiające bryły ułożone z klocków w tym samym kolorze, ,,konstrukcje” do ułożenia z dwóch kolorowych klocków, konstrukcje z większej ilości klocków, bez zaznaczenia kolorów.

 

edukacja w domu

Adaś był z siebie bardzo dumny, gdy udało mu się skonstruować konstrukcję według wzoru 🙂


klocki geo

 

klocki geo

 

 

Aby lepiej zobrazować synkowi przestrzenność brył i sześcianów,
zbudowaliśmy sobie makiety sześcianów z wykałaczek i plasteliny, bardzo
fajne zajęcie:-)

kreatywnie w domu


Potem odrysowywaliśmy kilka klocków i liczyliśmy z ilu sześcianów się składają.


 

 

edukacja domowa
klocki geometryczne

bryły dla dzieci

klocki geo
             Na koniec budowaliśmy balansującą wierzę. Zadanie polegało na zbudowaniu z klocków Geo wieży, tak aby się nie przewróciła. Trudność polegała na tym, że trzeba było znaleźć środek ciężkości każdego klocka i odpowiednio go ułożyć, aby nie przeważył wieży na bok 🙂 Oczywiście klocki Geo można również łączyć z innymi drewnianymi klockami i tworzyć jeszcze bardziej wymyślne konstrukcje architektoniczne:-)
klocki geo

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »