fbpx
eksperymenty,  integracja sensoryczna,  Poznajemy świat,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość,  zabawy plastyczne

Lodowy witraż zabawa zimowa

      Jak można w kreatywny i twórczy sposób wykorzystać mróz… tym razem niezwykle twórcza i sensoryczna zabawa w malowanie lodowego witrażu.

            Do dużej kuwety nalaliśmy około 2 cm wody i wystawiliśmy na noc na balkon. Następnego dnia rano tafla lodu do malowania była już gotowa. W ciepłym pokoju przygotowaliśmy sobie farby oraz pędzle i zabraliśmy się z wielkim entuzjazmem do pracy.
 zabawy zimowe dla dzieci

 

 Za pomocą farbek plakatowych staraliśmy się wymalować witraż. W pierwszych chwilach farba i pędzel niemalże przymarzały do lodowego podłoża.
zimowe zabawy
     Zamiast pędzelka świetnie sprawdzały się również dłonie, a dla odważnych stopy 😉 Gdy lód powoli zaczynał powierzchownie topnieć, farby zaczęły pięknie się ze sobą mieszać…
 zabawy dla 3 latka

 

 kolorowy lod
Podświetliliśmy nasz lodowy witraż lampką i obserwowaliśmy jak powoli spływają kolory na topniejącym kawałku lodu.
lodowy witraż

 

barwienie lodu
     Dalsze malowanie i zabawy z lodem oraz kolorami trwały jeszcze długo, aż do prawie całkowitego roztopienia naszego witrażu. Chłopcy mieli co rusz nowe pomysły mazali po lodzie rękoma, mieszali kolory, wycierali lód gąbką, aby ponownie go pomalować.
malowanie po lodzie

 

zimowe prace plastyczne

 

zabawy sensoryczne dla dzieci

To jedna z naszych ulubionych zimowych zabaw


zabawy z lodem

 

          Podczas zabawy trenowaliśmy małą motorykę, obserwowaliśmy topnienie lodu oraz mieszanie się różnych barw. To nie tylko twórcza zabawa, ale również niezwykłe doświadczenia dla dziecięcych zmysłów.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »