fbpx

Igloo z cukru zimowa zabawa

20 komentarzy

eksperymenty Poznajemy świat zabawy konstrukcyjne
                Pomysł igloo z cukru widziałam u Adasia w szkole, ale dopiero teraz zabraliśmy się za zbudowanie własnego i przyznam, że zabawa wciągająca.

igloo

Kostki cukru układaliśmy wokół talerzyka, na początku pomagał nam również Michałek.

igloo z cukru

W pierwszej wersji budujemy igloo bez żadnego spoiwa klejącego 😉

jak zbudowac igloo

 

jak zbudowac igloo

 

 

igloo z cukru
                   Ostatecznie nasze igloo chwilę później zawaliło się, ale i tak bylismy dumni z etapu do jakiego udało się nam zbudować bez katastrofy budowlanej 😉 Po zawaleniu naszej budowli zaczęliśmy główkować czym można posklejać nasze cukrowe kostki, była próba z wodą, białkiem oraz lukrem, ale najlepiej jako spoiwo klejące sprawdził się miód.
zimowe zabawy dla dzieci

 

                  Może teraz nasze igloo nie jest śnieżno białe, ale zabawa w budowniczych i nadkładanie słodkiego miodu niczym zaprawy murarskiej było wspaniałą atrakcją.

 

zimowe pomysly na zabawe

 

igloo z cukru

 

Już ostatnie kosteczki i…

 

jak zbudowac igloo

Nasze igloo gotowe, teraz stopniowe rozbieramy je dodając do herbaty z cytryną:-)

 

kreatywne zabawy na zime

 

z czego zabudowac igloo

20 comments

 1. Basiowo

  Jak dobrze, że błądząc po blogach trafiłam tutaj. Ten blog to prawdziwa skarbnica inspiracji dla mnie do pracy z dziećmi. Pozwolę sobie być u Pani częstym gościem.
  Pozdrawiam

 2. ScandinavianBaby

  Świetny pomysł. My ostatnio, przy okazji świąt, bawiliśmy się w budowanie chatki z pierników. Jedną nawet dzieciaki ulepiły z ciasta i później ją upiekliśmy. Co prawda efekt końcowy nie zachwycał wyglądem ale zabawy było co niemiara 🙂

 3. kreatorona

  Jejku Pani jest cudowną czarodziejką, nigdy nigdzie nie spotkalam tak cudownej skarbnicy, wczoraj byłam u Pani gościem do prawie 1.30 w nocy (2,5 h) a jest tu tyle wspaniałych pomysłow:-) moja córka za 4 dni skończy 3 lata, dopiero od pół roku zaczyna mówić, chodzi do przedszkola a ja cieszę się ze będę mogła jej "zafundowac" moc doznań dzięki Pani 🙂 dziękuje ogromnie i pozwolenie sobie często zagladac

 4. Marcin

  Chciałoby się powiedzieć – czego to ludzie nie wymyślą 😀 Świetna zabawa i to właściwie bez kupowania drogich zabawek czy akcesoriów. Podłączam się do pytania anonimowego – ile opakowań potrzeba bo czuję, że moją córkę zainspirują Wasze zdjęcia i koniecznie będzie chciała wykonać swoje igloo 🙂 Super, że dzielisz się z nami takimi fajnymi przepisami!

 5. Paweł

  Bardzo fajnie wygląda to iglo zrobione z cukru. Ogólnie to cały blog jest pełen zrealizowanych pomysłów. Z przyjemnością napiszę, że czekam na dalsze ciekawe pomysły i gratuluję stylu w jakim prowadzony jest ten blog.

 6. Anonimowy

  Iglo ładniej wygląda połączone lukrem-białe całe a do środka można wstawić tea light i zgasić światło. Napewno dzieciom się spodoba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »