fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie,  poznajemy cyferki,  poznajemy kolory,  poznajemy litery,  samogłoski,  zabawy logiczne,  Zabawy ruchowe

Zabawa w bystre oczko

  Kolejny pomysł na zabawę w grupie lub indywidualną naukę domową. Tańczymy, biegamy, rozwijamy spostrzegawczość, uczymy się i wesoło spędzamy czas.

 

Karty do zabawy przygotowałam z piankowych arkuszy, bo są bardzo trwałe, przyjemne w dotyku i kolorowe.  Pocięłam je na mniejsze kawałki i narysowałam cztery różne wzory: kwiatki, kropki, paski i kratkę. Zadaniem dzieci w zależności od wieku było odpowiednie posortowanie zmieszanych ze sobą kart.

 

Maluszki wyszukiwały kartki w  kropki i układały na jedną stertę, kratkę na drugą, paski na …  itd.

 

Starsze dzieci rozkładały kolorowe karteczki na dywanie, przy włączonej muzyce tańczyliśmy, a po wyciszeniu głośno mówiłam hasło np. Kratka! i dzieci musiały pozbierać wszytki karteczki w kratkę. Po czym kolejny raz włączałam muzykę i kontynuowaliśmy zabawę. Można ją urozmaicać  w taki sposób, że zamiast tańca zmieniamy się w samoloty i latamy po sali, potem jesteśmy motylkami, ptaszkami, baletnicami, samochodami, żabkami itp. Przy muzyce udajemy dane zwierzątko lub pojazd, a gdy w sali jest cisza zbieramy karteczki o zadanym przez prowadzącego wzorze.

 

 

Taka zabawa to nie tylko ruch, taniec, śmiech, ale również doskonalenie spostrzegawczości, refleksu, nauka słuchania poleceń i wzajemna współpraca.

 

 

 

Karteczki dodatkowo urozmaiciłam opisując z drugiej strony sylabami i cyferkami. W zabawie mogę stosować karty zamiennie do nauki czytani sylabowego, liczenia lub trenowania spostrzegawczości.

 

 

 

Wzory można również wykorzystywać do nauki układania szeregów i sekwencji.

 

 

Nauki liczenia i poznawania cyferek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »