fbpx
Mała motoryka,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zabawy plastyczne

Pizza zabawa dla przedszkolaków

            Artystyczna pizza to zabawa banalnie prosta, idealna dla grupy dzieci, twórcza i wesoła.

          Pomysł na zabawę jak zwykle był spontaniczny, bo wycięłam koło z szarego papieru pakowego do zupełnie innej zabawy, ale przy dzieciach trzeba być elastycznym. Kiedy przyszły do mnie moje twórcze trzylatki wymyśliłam, że zrobimy wspólnie pizze. Podzieliłam koło na kawałki i rozmawiając, komentując oraz śmiejąc się wspólnie z moimi przedszkolakami rysowaliśmy poszczególne składniki naszej pizzy. -Ja lubię ananasa, to rysujemy ananaski! -A teraz trochę serka -a ja lubię pomidory -dobrze teraz rysujemy pomidorki -a jaki kolor ma pomidor? I tak rozmawiając rysowaliśmy kolejno serek, pieczarki, oliwki, posypywaliśmy pizze bazylią i oregano doskonale się przy tym bawiąc i ucząc. Jeśli będziecie mieli czas na lepsze przygotowanie do tej zabawy to warto pokazać dzieciom i dać do powąchania prawdziwą bazylię, oregano i inne przyprawy. Karty z przyprawami możecie pobrać tu >karty do druku zioła i przyprawy<, a o zabawie z zapachami kuchennymi możecie przeczytać tu >kuchenne zapachy<.
zabawy plastyczne dla przedszkolaków
         W dalszej części z bibuły zrobiliśmy kawałki szyneczki, serka, ananaska, oliwek… Pokropkowałam pizze klejem i każdy układał kolejne swoje ulubione składniki na naszej pizzy. Zabawie towarzyszyła intensywna rozmowa i śmiechy. Myślę, że jest to idealna zabawa nie tylko dla grupy dzieci w przedszkolu czy szkole, ale również na przyjęciu urodzinowym:-)
zabawy plastyczne dla dzieci

 

pizza zabawa

 

Nasza pizza po wyjęciu z pieca.

 

pizza zabawa

 

 

pizza zabawa dla przedszkolaków
A na koniec zabawa w pizzowy masaż, filmik zaczerpnięty z YouTube nie jest mojego autorstwa, ale tak się właśnie bawiliśmy 🙂

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »