fbpx

Jak ulepić zwierzątka z plasteliny – krok po kroku

11 komentarzy

DIY Mała motoryka PLASTELINA poznajemy kolory twórczość zabawy konstrukcyjne zabawy plastyczne
figurki z plasteliny

               Jak ulepić zwierzątka z plasteliny krok po kroku, łatwe filmowe instrukcje. Lepienie z plasteliny to nie tylko jedna z najlepszych aktywności rozwijających małą motorykę, zdolności manualne i sprawność dłoni. Jest to również świetna zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Dziś przygotowałam dla Was kilka pomysłów na zwierzątka z plasteliny.

ślimak z plasteliny


Zwierzątka z plasteliny


             Wspólnie spędzony czas na lepieniu kolejnych zwierzątek i ciekawe rozmowy, które pobudzają rozwój mowy u dziecka, śmiechy… to chwile, które warto przeżyć ze swoją pociechą. Takie zabawy możemy zaczynać już na etapie, gdy nasz maluszek przestaje brać przedmioty do buzi. Początkowo możemy urywać małe kawałki plasteliny i przyklejać je na białą  kartkę, tak prosta aktywność bardzo ciekawi nawet najmłodsze szkraby.

           Plastelina, która pod wpływem ugniatania i ciepła dłoni mięknie i staje się niezwykle plastyczna działa odstresowująco, wyciszająco i daje mnóstwo frajdy… Na końcu postu znajdziecie nasze filmy z You Tube, gdzie pokazuję jak lepić zwierzątka krok po kroku…

żaba z plasteliny

Jak ulepić pingwina

Jak ulepic slonia

figurki z plasteliny

jaka plastelina najlepsza

              Od lat jako plastyk i mama pracuję z różnymi masami plastycznymi zdecydowanie odradzam kupowanie najtańszych kolorowych zestawów plastelin marketowych, bardzo często są twarde, kolory nie łączą się ze sobą dobrze, a w najgorszych przypadkach potrafią nawet uczulić. Naszą sprawdzoną marką już od dawna jest firma Bambino, która też produkuje świetne kredki dla dzieci, zapewne większość z Was doskonale je zna 🙂

biedronka z plasteliny

figurki z plasteliny

            Podczas lepienia z plasteliny nasze szkraby uczą się planowania, cierpliwości, łączenia ze sobą poszczególnych elementów oraz współpracy w grupie. Takie zabawy rozwijają kreatywność u dziecka, dodają pewności siebie oraz wiary we własne umiejętności.


Zapraszam Was kochani na filmy, w których pokazuję jak ulepić zwierzątka z plasteliny krok po kroku…

Kliknij i subskrybuj nasz kanał You Tube.Kliknij i subskrybuj nasz kanał You Tube.


11 comments

  1. Maja

    Fajnie, że są te filmiki, od razu wiadomo, co i jak robić. Dzięki. Akurat wiosna, więc fajne dla dzieciaczków na teraz.

  2. Ola

    Największy dylemat, to – co potem? 😀 syn nigdy przenigdy nie pozwala “rozmontować” dzieł. Wszystkie są”kochane” itd… 😀 domu braknie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »