fbpx
eksperymenty,  integracja sensoryczna,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość,  zabawy plastyczne,  Zabawy ruchowe,  zabawy sensoryczne

Malowanie balonami wodnymi

              Dawno nie bawiłam się tak dobrze, nie słyszałam tak wielu pisków radości i nie otrzymałam tylu radosnych uśmiechów w ciągu kilkudziesięciu minut zabawy z dziećmi.

kreatywne blogi

                 Zabawy plenerowe z ciepłą i zimną wodą wzbogacone farbami i kolorowymi balonami to połączenie najbardziej lubianych przez dzieci form aktywności. Dzięki takiemu połączeniu oddziałujemy niezwykle silnie na dziecięce zmysły. Kolory, powietrze, światło, dotyk, woda, dźwięki, jednym słowem to nie tylko zabawa, plastyczna, ruchowa ale również niezwykłe sensoryczne doznania.

zabawy dla rodzenstwa

               Balony można napełnić samu pod kranem lub dać dzieciom, aby razem napełniły je na przykład wodą z węża ogrodowego. To był dopiero początek naszej zabawy, ale już radość przeogromna, a dzieci chciały napełniać jeszcze i jeszcze…. Śmiechy, okrzyki radości, nauka wspólnej zabawy i współpracy między dziećmi, to zapewne kolejne zalety takiej twórczej i kreatywnej aktywności. W szczególności możecie to zobaczyć na końcu postu na naszym filmie na You Tube. Mogłabym go oglądać kilka razy dziennie, bo tak mi poprawia nastrój 🙂

zabawy z balonami

wodne balony

oczekujac

Każdy dostaje swoją kartkę, najlepiej duży brystol lub kawałek kartonu. Wyciskamy na kartkę w kilku miejscach różne kolory farbek.

szczesliva

balony wodne(7)

zabawy plastyczne

zabawy dla 3 latka

               Teraz zaczyna się zabawa: bierzemy kolejno balony, do których można również nalać wodę o różnej temperaturze, co wzmacnia doznania czuciowe u dzieci. Trzymając na początku balon za końcówkę, uderzamy w kartkę w różnych miejscach, obserwując jak mieszają się kolory i tworzą kolejne stemple i ślady na naszych kartkach. Balony wodne możemy kulać, podrzucać, przyciskać, pocierać  i rzucać, aż pękną i rozleją wodę na kartkę 🙂 Wszystkie techniki pokazujemy na filmie.

balony wodne

blogi parentingowe

eksperymenty dla dzieci

techniki plastyczne

            Takie malowanie to ogromna frajda, balony się ślizgają, pękają, woda tryska i chlapie,  ręce brudne, kolory się cudnie mieszają, dzieci piszczą z radości obserwując co się dzieje dając jednocześnie upust swoim emocjom.

moje dzieci kreatywnie

zabawa na urodziny

zabawy na lato

balony wodne(20)

malowanie balonami

kreatywne zabawy

Ja w końcu usiadłam zupełnie z boku ciesząc się chwilą i obserwując radość dzieci… takie chwile są bezcenne i niezwykle ulotne…

balony wodne(24)

integracja sensoryczna


Zapraszam na film i do obserwowania naszego Kanału You Tube.


2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »