fbpx
Polecamy,  warsztaty

Twórcze zabawy z Cartoon Network

        Większość z nas doskonale zna kreskówki i autorskie seriale stacji Cartoon Network, tymczasem ostatnio stacja przygotowała bardzo ciekawy projekt, w którym każde dziecko może zamienić się w małego artystę lub reżysera. Projekt Studio Wyobraźni Cartoon Network nie tylko rozwija dziecięcą wyobraźnię, ale zachęca dzieci do kreatywnego i samodzielnego tworzenia.

studio wyobrazni cartoon network (4)

            Na specjalnej platformie internetowej imaginationstudios.cartoonnetwork.pl najmłodsi mogą dowiedzieć się jak powstają ich ulubione kreskówki oraz puścić wodze fantazji i samodzielnie tworzyć własne projekty.

               W minioną niedzielę 20 września na Polu Mokotowskim odbył się rodzinny event Studia Wyobraźni Cartoon Network. Podczas dnia pełnego inspiracji dzieci mogły zaspokoić swoją ciekawość zaglądając za kulisy animowanych seriali oraz udoskonalić swoje umiejętności plastyczne. Event sprawił, że dzieci miały okazję spędzić czas z rodzicami na dobrej i kreatywnej zabawie. A kto wie, może ktoś podczas zabawy odkrył właśnie swój talent?

studio wyobrazni cartoon network (2)

            W twórczych zabawach podczas eventu towarzyszyli dzieciom ambasadorzy projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network. Uczestnicy zabawy mogli spróbować swoich sił w podkładaniu głosów bohaterom swoich ulubionych kreskówek pod okiem aktorki Anety Todorczuk-Perchuć oraz wziąć udział w warsztatach z rysowania prowadzonych przez blogera Marka Pawelczyka – Pana Rysownika. W odkrywaniu tajników tworzenia animacji i scenorysów pomagała dzieciom Teresa Starzec wspólnie z innymi artystami z Fundacji Atelier. Stworzone prace dzieci mogły zgłosić do konkursu organizowanego w ramach projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network. Oprócz warsztatów artystycznych na najmłodszych czekali także ich ulubieni bohaterowie, w tym Finn i Jake z „Pory na przygodę” czy Gumball i Darwin z „Niesamowitego Świata Gumballa”. Jak widać, nawet najmłodsze dzieci były zachwycone i ciekawe wszystkich atrakcji.

studio wyobrazni cartoon network (8)

            Konkurs o którym wspominałam już na swoim fanpage’u, rozpoczął się 14 września i jest skierowany do dzieci w wieku szkolnym. Możecie zachęcić swoje zdolne dzieciaki, aby spróbowały sił w jednej z trzech kategorii:

• rysunek (dla młodszych dzieci w wieku 6-8 lat),
• tworzenie scenorysów (dla starszych dzieci w wieku 9-12 lat),
• film i animacja (dla młodzieży w wieku 12-14 lat).

          Prace w konkursie możecie zgłaszać za pośrednictwem platformy do 8 listopada. Najbardziej kreatywne projekty zostaną wyróżnione atrakcyjnymi nagrodami w postaci iPadów, minitabletów graficznych oraz zestawów kreatywnych. Więcej o konkursie przeczytacie na stronie projektu imaginationstudios.cartoonnetwork.pl/ w zakładce „Konkurs”.

studio wyobrazni cartoon network (6)

                My z Adasiem uwielbiamy układać scenki, animować postacie i wymyślać dialogi. Czasem wychodzą nam z tego całkiem zabawne scenki, może niebawem podzielimy się tym z Wami. A tymczasem zachęcamy Was do puszczenia wodzy fantazji i wzięcia udziału w konkursie Studia Wyobraźni Cartoon Network.

studio wyobrazni cartoon network (7)

Wpis powstał w ramach współpracy z Cartoon Network przy promocji projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »