fbpx
kreatywne zakupy
DIY,  Polecamy,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Kreatywne zabawy – co warto kupić?

             Kreatywne zabawy to nasza codzienność, od kilku lat tworzę bloga inspirując Was jak w rozmaity sposób bawić się, uczyć i tworzyć razem z dzieckiem. Uwielbiam ten twórczy proces, nasze eksperymenty, odkrycia i wspólnie spędzany czas. Przez te kilka lat dostawałam od Was różne pytania dotyczące kreatywnych produktów i pomocy z których korzystamy. Pytacie o barwniki, farby, woreczki, druciki i wiele innych rzeczy.

            W tym wpisie staram się odpowiedzieć na większość Waszych pytań. Opisałam dokładnie wszelkie moje spostrzeżenia, a nawet nagrałam 10 minutowy film z komentarzem, który znajdziecie na końcu wpisu. Każdy opisany produkt jest podlinkowany, tak żebyście mogli znaleźć go bez problemu w Internecie w najbardziej korzystnej cenie.

            Ja zazwyczaj wybieram sobie jednego sprzedawcę lub sklep i kupuje cały potrzebny nam zestaw akcesoriów do kreatywnych zabaw. Chłopcy zawsze z radością otwierają takie paczki, a już po chwili sami wymyślają kolejne kreatywne zabawy.

moje dzieci kreatywnie

kreatywne produkty

kreatywne zabawy


            Kreatywne zabawy manualne


                Na pierwszy rzut idą barwniki spożywcze. Często pytacie jakich używam i które polecam. Osobiście kilka lat temu zakupiła na próbę barwniki spożywcze w małych strunowych woreczkach. Korzystamy z nich do dzisiaj, bo są tak wydajne. Używa się ich dosłownie szczyptę i można pięknie zabarwić domową masę solną piankolinę, makron, ryż, wodę i co tylko chcecie. Barwniki kupicie >tutaj<. Podobnie jak pipety, które wykorzystujemy do ćwiczeń manualnych, przelewania płynów, malowania i eksperymentów. To świetna pomoc do wspierania małej motoryki, a dzieci uwielbiają kreatywne zabawy z pipetami. Warto zakupić takie nawet do przedszkola. Pipet szukaj tu: Pipeta Pasteura.

jakie barwniki spozywcze najlepsze

kreatywne zabawy


Zabawy plastyczne dla dzieci


              Kolejnym elementem naszych twórczych prac jest bibuła, krepina, kolorowe wycinanki. Bibułę możecie kupić gładką lub marszczoną w zależności od potrzeby. Używamy jej do wyklejana, tworzenia kolaży, prac plastycznych, prac przestrzennych, kwitów, a także do barwienia.  Najlepiej kupić sobie zestaw kilku kolorów zobacz tu:  zestawy bibuły.

moje dzieci kreatywnie

             Nasze ulubione druciki kreatywne potocznie nazywane wyciory, ale ja wolę tą pierwszą nawę.  Kiedyś dostępne tylko cieniutkie, a dziś możecie kupić również grube, brokatowe, a nawet puszyste druciki o zróżnicowanej grubości i długości. Druciki kupisz >tutaj<. W jakimś sensie to od drucików zaczęły się nasze pierwsze kreatywne zabawy w 2013 roku 🙂

moje dzieci kreatywnie

 

kreatywnie w domu

            W wielu zabawach i eksperymentach wykorzystujemy balony. Takie zwykłe kolorowe dostaniecie prawie wszędzie, ale czasem wykorzystujemy też balony giganty, podłużne lub przezroczyste, jak te do zrobienia żelowego gniotka, a takie najłatwiej i najtaniej kupicie >tutaj<.

moje dzieci kreatywnie

 

zabawy z balonami


                Zabawy twórcze dla dzieci


                    Sporo naszych hitowych i nie brudzących zabaw wykonujemy w woreczkach strunowych. Do woreczka można wsypać nasiona, zabarwiony ryż i bawić się w szpiega lub detektywa szukając w środku drobnych koralików. Różne propozycje zabaw z żelem do włosów, pianką czy farbami znajdziecie oczywiście na blogu.

                   Możliwości zabaw jest bardzo wiele. Przemieszczanie koralików w zimnym żelu, pisanie palcem literek w kolorowej farbie i obserwowanie jak kolory mieszają się razem… Każda z tych zabaw świetnie się u nas sprawdziła i nie było przy tym dużo pracy, ani sprzątania. Takie zabawy sensoryczne doskonale wpływają na rozwój dziecka i dostarczają wielu bodźców. Różne rodzaje woreczków strunowych możecie kupić >tutaj<.

zabawy z woreczkami strunowymi

       Gumki recepturki w różnych kolorach i wielkościach można wykorzystywać w rozmaity sposób do zabawy i nauki. Segregowanie, sortowanie, nawlekanie, nauka figur geometrycznych na ,,geobordzie”. Każdy z tych pomysłów znajdziecie na blogu. Maluchy uwielbiają takie gumki, bo są kolorowe, elastyczne i dają dużo możliwości tworzenia. Najlepiej kupić duży zestaw zbiorczych gumek w różnych kolorach, to wystarczą Wam na wiele zabaw >gumek szukaj tu<.

kreatywne produkty

geobord

zabawy z gumkami


  Masy plastyczne dla dzieci


             Plastelina, Modlina, glina samoutwardzalna, masa papierowa czyli wszystko co służy nam do ugniatania, lepienia, rzeźbienia i rozwoju kreatywności oraz manualności dziecka. To jedna z moich ulubionych dziedzin artystycznych, bo z wykształcenia i zawodu jestem ceramikiem. Dlatego zawsze zachęcam do tworzenia własnych mas jak i korzystania z różnych gotowych produktów, które pozwolą rozwinąć dziecko twórczo. Takie zabawy niezwykle pobudzają dziecięca wyobraźnię, a jeśli zabraknie Wam pomysłów, to mnóstwo inspiracji znajdziecie w naszym archiwum. Większość mas plastycznych jak również glinę kupicie >tutaj<.

           Ważne jest tylko, żeby nie kupować mas zupełnie nie znanych Wam firm bez atestów, bo mogą wywołać u dziecka reakcję alergiczne. A uwierzcie mi, że taka na przykład plastelina nieznanej marki X potrafi bardziej zniechęcić dziecko niż pobudzić do kolejnej twórczości. Często jest to twarda masa, która się nie lepi i dobrze wygląda tylko na zdjęciu na opakowaniu, więc prośba, aby zwracać na to uwagę i kupować pewne produkty od dobrych producentów.

moje dzieci kreatywnie

domki z gliny

       Kreda służy nam nie tylko do rysowni na chodnikach czy tablicy, ale również do barwienia soli i tworzenia cudnych solnych obrazków. Różne rodzaje kredy nawet bezpyłowe dostaniecie >tutaj<.

kolorowa kreda

       Słomki z pewnością ma w domu prawie każdy rodzic, bo które dziecko nie lubi słomek? Można je wykorzystać nie tylko do picia napojów, ale również do licznych zabaw logopedycznych takich jak poławianie fasoli, malowanie pianą, labirynty logopedyczne czy do tworzenia prac plastycznych. Dlatego zawsze gdy zmawiam większą ilość produktów do kreatywnych zabaw, jest tam kilka paczek słomek cienkich, grubych, krótszych, długaśnych zresztą sama >zobacz ile rodzajów takich słomek jest do wyboru<.

zabawy ze slomkami

         Drucik florystyczny do tworzenia wianków, bransoletek, dekoracji świątecznych i wielu innych kreatywnych rzeczy z serii DIY. Ja uwielbiam taką twórczość, a drucik jest na tyle elastyczny, że nawet młodsze dzieci sobie z nim poradzą. >Drucików szukaj tu<

moje dzieci kreatywnie


  Co jeszcze warto kupić do kreatywnych zabaw?


               Dekoracyjne taśmy, taśmy klejące, taśmy dwustronne, a nawet kolorowe taśmy izolacyjne są u nas zawsze w użyciu. Przydają się do wielu prac, a dzieci uwielbiają się nimi bawić i tworzyć rozmaite konstrukcje. Taśmy, a nawet kleje najlepiej kupować w opakowaniu zbiorczym, bo to się nie psuje, a w jednej przesyłce zawsze wychodzi to taniej niż śmigać co chwilę do sklepu i kupować pojedyncze sztuki. >Taśmy klejące różne rodzaje kupisz tu<.

taśmy dekoracyjne

           Farby akwarelowe, plakatowe, tempery lub akrylowe to podstawa prawie każdej naszej twórczości. Tu niestety też ważna jest jakość farb podobnie jak przy masach plastycznych. Odradzam farbki nieznanych marek, a już największa pomyłka to te najtańsze akwarelki z marketu. Miałam takich już kilka i wszystkie wyładowały w koszu na śmieci. Wybierajcie tylko produkty sprawdzone, bo takie sprawdzą się najlepiej. Jeśli macie pytania o konkretne farby piszcie do mnie, to na pewno odpowiem. A największy wybór farbek w tym >moje ulubione znajdziecie tu<

moje dzieci kreatywnie

           Drewniane patyczki  można zbierać po lodach, ale stworzenie większej kolekcji, która posłuży nam do równych zabaw zajmie nam sporo czasu, a dosłownie za kilka złotych można kupić w Internecie pakiety patyczków po 100szt. Patyczki znajdziecie w naturalnych odcieniach, kolorowe do sortownia, liczenia i układania wzorów lub większe i szersze patyczki nazywane też szpatułkami laryngologicznymi. Jest to świetny produkt do wykonywania różnego rodzaju pomocy dydaktycznych do nauki. >Zobacz gdzie kupuję nasze patyczki<.

drewniane szpatulki

         Klamerki potocznie nazywane przez mojego synka łapaczkami J wykorzystujemy do zbaw już od kilku lat, a możliwości jest tak dużo, że nie będę ich tu wszystkich rozpisywać.

kreatywne zabawy

        Sama zabawa klamerkami ściskanie, przypinanie świetnie wpływa na rozwój małej motoryki. Klamerki można wykorzystywać do zabaw w naukę kolorów, do łapanie różnych przedmiotów, do prac plastycznych, a nawet do nauki sylab i liter. Inspiracji szukajcie na blogu, a klamerki różne rodzaje i kolory dostanie >tutaj< Dla młodszych dzieci lepsze są kolorowe i większe klamerki, które łatwiej jest ścisnąć, a starsze często świetnie bawią się zwykłymi drewnianym lub bambusowymi klamerkami. Świetnym elementem wykorzystywanym przy różnych zabawach plastycznych są też kreatywne ruchome oczka.

zabawy z klamerkami

 kreatywne oczka

          Na koniec zapraszam na 10 minutowy film, gdzie opowiem trochę o naszych zakupach i zaprezentuję wybrane kreatywne zabawy. Z pewnością łatwiej wybierzesz, które produkty przydadzą się Wam najbardziej.

 


Zapraszam na film: Kreatywne zabawy

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło, jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTube


 

Partnerem wpisu jest Allegro i tam z łatwością możecie zakupić wszystkie produkty.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »