fbpx
prace plastyczne dla dzieci
DIY,  twórczość,  zabawy plastyczne

Papierowe pióra DIY

               Papierowe pióra to niezwykle twórcza i inspirująca praca plastyczne, ale również dekoracja, która pięknie ozdobi ścianę w pokoju.  Wystarczy kartka, farby, odrobina wyobraźni i inwencji twórczej, a już po chwili powstanie piękna praca. Zobaczcie na naszym filmie jak łatwo stworzyć papierowe pióra według własnego projektu.

           Do zabawy potrzebujecie: Kartkę najlepiej z bloku technicznego, farby akwarelowe i nożyczki. Jeśli oprócz piór chcecie zrobić również dekorację na ścianę, to przyda się Wam również grubszy patyk do wykonania zawieszki, sznurek i klej.

             Na kartce malujmy za pomocą farb akwarelowych kontur piór, a następnie wypełniamy go fantazyjnymi wzorami. Warto przy takiej twórczej zabawie zachęcić dziecko do wybrania tylko 3-4 kolorów na przykład ciepłe lub zimne barwy. Malując małą ilością kolorów możemy pokazać dziecku jak bogatą gamę kolorystyczną można stworzyć mieszając je i łącząc dowolnie podczas malowania. Ja do moich piór użyłam tylko koloru niebieskiego, brązowego i czarnego. Na końcu wpisu znajdziecie film z instrukcją krok po kroku. Pamiętaj, że pióra wycinamy i nacinamy dopiero po wyschnięciu pracy.

techniki plastyczne w przedszkolu

techniki plastyczne

prace plastyczne w przedszkolu

prace plastyczne w szkole

praca plastyczna piora

prace plastyczne piora

pióra z papieru

papierowe pióra

co mozna zrobic z pior

dekoracje z pior

 


Zapraszam na film

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło, jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTubeMożecie też pobrać i wydrukować gotowe pióra


pióra do wydruku, kolorowe pióra do druku, pióra praca plastyczna

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »