fbpx
jesień,  Mała motoryka,  Montessori,  poznajemy kolory,  poznajemy kształty,  twórczość,  zabawy plastyczne

Frotaż liści – zabawa plastyczna

           Frotaż to bardzo prosta, szybka i efektowna technika plastyczna.  Jest to bardzo przyjemna twórczość zarówno dla przedszkolaków jak i starszych dzieci. Do zabawy potrzebujecie różne kształty liści, kartki, kredę, suche pastele lub węgiel.

jak zrobic frotaz lisci

              Pod kartkę kładziemy liść, a następnie pocierając kartkę położonym na płasko węglem lub kredą odciskamy fakturę liścia. Mieszając różne kolory można uzyskać ciekawe efekty. Najlepiej zobaczycie to na naszym filmie na końcu postu.

frotaż

jesienne pomysly na prace plastyczne

jesienne prace plastyczne

jak zrobic frotaż

                  Oprócz faktury liści można poszukać wokół innych ciekawych przedmiotów do odrysowywania i pobawić się w odgadywanie, skąd pochodzi odrysowana faktura.

co to jest frotaż

frotaż

            Zabawę we frotaż liści zaproponowałam 3-4 latkom i całkiem dobrze sobie radzili. Choć sugeruję aby młodszym dzieciom podkleić liść na przykład kawałkiem dwustronnej taśmy do stołu lub innej kartki, aby podczas odrysowywania całość się nie przesuwała.

frotaż lisci

dary jesieni

               Tworząc nasz frotaż możemy zainspirować dzieci, aby obserwując jesienne liście spróbowały dodać w swojej pracy podobnych barw i różnych odcieni.

frotaz liscia

  Efekty pracy z dziećmi.

jesienne prace plastyczne


Zapraszam na film oraz

do subskrybowania naszego kanału You Tube


3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »