fbpx
Polecamy,  twórczość,  zabawy plastyczne

Jak Studio Wyobraźni Cartoon Network inspiruje do zabawy

         Lalkarstwo, animacja poklatkowa, rysowanie scenorysów czy komiksów z postaciami z kreskówek to tylko niektóre z propozycji twórczych zabaw jakie czekają na Was w Studiu Wyobraźni Cartoon Network.

      Platforma, którą znajdziecie pod adresem imaginationstudios.cartoonnetwork.pl, zachęca najmłodszych do samodzielnego tworzenia nowych, niepowtarzalnych projektów. Dzięki niej dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności i odkrywać nieznane dotąd talenty, a przy tym świetnie się bawić. My również podczas zabawy ze Studiem Wyobraźni Cartoon Network poznaliśmy swoje nowe pasje 🙂

studio wyobrazni cartoon network (2)

            W Studiu Wyobraźni Cartoon Network znajdziecie wiele propozycji na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem. Możecie poćwiczyć rysownie, kolorowanie lub spróbować dokończyć scenorys. Dzieci mogą też tworzyć własne komiksy, animacje, układać dialogi i nauczyć się jak krok po kroku narysować ulubione postacie z kreskówek.

studio wyobrazni

studio wyobrazni cartoon network (6)

     My zainspirowaliśmy się kilkoma propozycjami zabaw ze Studia Wyobraźni Cartoon Network. Zobaczcie jakie niesamowite efekty udało nam się osiągnąć, a przy tym doskonale spędzić wspólnie czas:


Zabawa w Lalkarstwo


      Niby taka prosta i oczywista zabawa, a jednak często przez nas zapominana. Jeśli nie masz w domu pacynek ani kukiełek, można je zrobić samodzielnie ze skarpet, szmatek czy plastikowych butelek. Samo zaprojektowanie i wykonanie własnych ,,aktorów” do spektaklu to dla dziecka niezwykle emocjonująca zabawa. Lalkarstwo i tworzenie teatrzyku daje dzieciom możliwość wcielania się w różne postacie, przekazywania emocji (radości, smutku czy złości) i tworzenie wymyślnych dialogów. To niezwykle rozwijająca aktywność, która potrafi odkryć w dziecku wiele talentów. Warto przed odegraniem scenki zastanowić się wspólnie nad tekstem, a może nawet uda się wam napisać wspólnie z dzieckiem scenariusz…

lalkarstwo

studio wyobrazni cartoon network (8)

studio wyobrazni cartoon network (9)

zabawa w teatrzyk

studio wyobrazni cartoon network (11)

kukielki ze skarpetek


Animacja Poklatkowa


             To magiczna zabawa, która chyba najbardziej przypadła moim chłopcom do gustu. Tu nie trzeba tworzyć wymyślnych dialogów, odgrywać scenek, bo można stworzyć własną zabawną animację z wybranym podkładem muzycznym. Potrzebujemy tylko kilku figurek, (my wykorzystaliśmy nasze plastelinowe stworki), dużą scenę, dobre oświetlenie i aparat najlepiej na statywie. Ustawiliśmy nasze figurki na ułożonej z materiału górce, a następne delikatnie je przesuwaliśmy fotografując klatka po klatce każdy ,,ich ruch”. Po zgraniu zdjęć na komputer i zmontowaniu całości w formie pokazu slajdów uzyskaliśmy iluzję ruchu, co możecie zobaczyć na naszym filmie. Chłopcy już myślą nad kolejną produkcją.


Nauka rysowania postaci z kreskówek krok po kroku


        To kolejna ciekawa propozycja, którą znajdziecie w Studiu Wyobraźni Cartoon Network. Dziecko na podstawie zamieszonych na platformie szablonów może zaobserwować jak krok po kroku powstają postacie ulubionych bohaterów. Nasze pociechy uczą się w ten sposób zachowania proporcji postaci oraz rysownia według zasady „od ogółu do szczegółu.”

nauka rysowania

studio wyobrazni cartoon network (15)

studio wyobraźni cartoon network

jak narysowac gumballa

studio wyobrazni cartoon network

             Jak widzicie, Studio Wyobraźni Cartoon Network to prawdziwa kopalnia kreatywnych inspiracji. Zachęcam Was do wspólnego odkrywania platformy razem ze swoimi pociechami. Jeśli Wasze dziecko ma ochotę, może również spróbować swoich sił w konkursie trwającym do 8 listopada. Dzieci, w zależności od kategorii wiekowej, mogą zgłaszać swoje prace w kategorii rysunek, scenorys lub animacja czy film wideo. Do wygrania są supernagrody: iPad mini 16 GB, tablet graficzny Kanvus Life 106 oraz zestaw kreatywny! Nie zwlekajcie i już dziś rozpocznijcie wspaniałą przygodę ze Studiem Wyobraźni Cartoon Network!

studio wyobraźni cartoon Network

Wpis powstał w ramach współpracy z Cartoon Network przy promocji projektu Studio Wyobraźni Cartoon Network.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »