fbpx

Nauka wycinania na 6 sposobów

9 komentarzy

integracja sensoryczna Mała motoryka MAŁE DZIECI Montessori poznajemy kształty zabawy plastyczne

              Prawie każde dziecko z chęcią sięga po nożyczki, jednak nie zawsze udaje się wyciąć obrazek już przy pierwszej próbie. Dziś prezentujemy kilka pomysłów na zabawę z nożyczkami. Dzięki takim ćwiczeniom w formie zabawy maluch szybko nabierze wprawy, a wycinanie nie będzie już trudnością.


1. Łączenie kropek i wycinanie po śladzie prostych pasków.


To jedno z łatwiejszych zadań. Na szablonie z kropkami maluch rysuje linie łącząc ze sobą kropki. Nie jest to konieczne, ale dzięki temu mamy przy okazji ćwiczenie grafomotoryczne. Następnie za pomocą nożyczek dziecko przecina kartkę na kolejne paski.

Pobierz szablon z kropkami

 

nauka wycinania


2. Stylizowanie fryzury stworkowi z rolki


Wystarczy jedna rolka od papieru z narysowaną buźką i ponacinanymi u góry paskami, a dziecko bawi się obcinając kolejne kawałki rolki, stylizując swojego stworka. Możemy do tej zabawy używać również kredek i farbek 🙂

zabawy z rolkami


3. Wycinanie fryzury stworkowi z butelki


Analogicznie do poprzedniej zabawy, tylko tu “butelkowe włosy” są dłuższe. Ta forma stworka bardziej podobała się Michałkowi 🙂

zabawy z recyklingu

nauka wycinania


4. Kolorowanie szablonu głowy i wycinanie fryzury


            Szablon naszego ludzika pokolorowaliśmy kredkami. Wyciętą głowę z naciętymi u góry paskami dałam Michałkowi, aby ładnie je poprzycinał jak prawdziwy fryzjer. Przy okazji możemy liczyć ile pasków jest już odciętych.

Pobierz szablon głowy

 

szablon głowy

nauka wycinania

nauka wycinania

zabawy plastyczne dla dzieci, nauka wycinania


5. Wycinanie figur od kropki do kropki


Wycinanie różnych figur od kropki do kropki, to już trochę trudniejsze dla początkujących, ale po kilku ćwiczeniach z pewnością każdy przedszkolak sobie poradzi.

pobierz szablon z kropkami

 

zabawy edukacyjne


6. Obcinamy paznokcie


To również jedna z prostszych zabaw, wycięta ręka z długimi paznokciami, które trzeba skrócić. Jeśli wasze dziecko lubi kolorować, z pewnością wymyślenie finezyjnych, kolorowych paznokci będzie dodatkowym urozmaiceniem zabawy.

Pobierz szablon ręki

jak nauczyc dziecko wycinac

wycinanki dla dzieci

 

 

9 comments

 1. Mama

  Polecam jakakolwiek gazete i wycinanie z niej np ilustracji zwierzatek i mozna tez zrobic z nich pozniej obrazek przyklejajjac i kolorujac tlo u nas dzieciaki same wpadly na ten pomysl

 2. Jasmine

  Witam, moj 3,5latek niechetnie wycina. Domyslam sie, ze dlatego ze za bardzo nie umie. W jakim wieku powinno to wykonywac? W przedszkolu pytali czy badalismy go pod tym katem.

 3. Monika

  Z nieba mi Pani spadła:) Szukałam pomysłów na cięcie po linii prostej a tu proszę… Mówisz znaczy szukasz- masz:) Dziękuję!

 4. Ania

  Ćwiczenia do nauki wycinania są super.
  Myślę, że paznokcie w mojej grupie dzieciaczków zrobią furorę.
  Dziękuję i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »