fbpx
integracja sensoryczna,  twórczość,  zabawy plastyczne

Tęczowe dłonie – zabawa plastyczna

                Terapia przez sztukę, zabawa sensoryczne w oparciu o zmysły i beztroska, radosna aktywność. Tak bym podsumowała propozycję wykonania barwnej tęczy z dziecięcych dłoni. To piękna i efektowna dekoracja.

           Tęczowe dłonie, to świetna propozycja dla dla grupy dzieci, ale również do zabawy indywidualnej. Tęcze wykonałyśmy według pomysłu koleżanki z pracy z grupą 15 dzieci w wieku 3-4 latka. Warto, aby przy zabawie uczestniczyły dwie osoby dorosłe. Koleżanka malowała dłonie, ja czuwałam nad odciskaniem barwnych śladów w odpowiednich miejscach, a dzieciaczki stały w kolejce do malowania lub do mycia rączek.

tecza (3)

          Do zabawy potrzebny jest szeroki pędzel lub wałek do malowania dłoni, dwa duże brystole, ołówek, taśma klejąca oraz farby w kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, granatowym i fioletowym.

tecza (2)

                  Dwa brystole sklejamy razem od spodu taśmą klejącą, ołówkiem szkicujemy półkola w których będą odciskane poszczególne kolory tęczy. Teraz malujemy dłonie i odciskamy wzdłuż każdego z kręgów, tworząc kolejne kolory tęczy.

tęczowe dłonie

odciski dłoni

jak namalowac tęcze

prace plastyczne

pomysly na prace plastyczne

kolory teczy

tecza

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »