fbpx
integracja sensoryczna,  twórczość,  zabawy plastyczne

Tęczowe dłonie – zabawa plastyczna

                Terapia przez sztukę, zabawa sensoryczne w oparciu o zmysły i beztroska, radosna aktywność. Tak bym podsumowała propozycję wykonania barwnej tęczy z dziecięcych dłoni. To piękna i efektowna dekoracja.

           Tęczowe dłonie, to świetna propozycja dla dla grupy dzieci, ale również do zabawy indywidualnej. Tęcze wykonałyśmy według pomysłu koleżanki z pracy z grupą 15 dzieci w wieku 3-4 latka. Warto, aby przy zabawie uczestniczyły dwie osoby dorosłe. Koleżanka malowała dłonie, ja czuwałam nad odciskaniem barwnych śladów w odpowiednich miejscach, a dzieciaczki stały w kolejce do malowania lub do mycia rączek.

tecza (3)

          Do zabawy potrzebny jest szeroki pędzel lub wałek do malowania dłoni, dwa duże brystole, ołówek, taśma klejąca oraz farby w kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, granatowym i fioletowym.

tecza (2)

                  Dwa brystole sklejamy razem od spodu taśmą klejącą, ołówkiem szkicujemy półkola w których będą odciskane poszczególne kolory tęczy. Teraz malujemy dłonie i odciskamy wzdłuż każdego z kręgów, tworząc kolejne kolory tęczy.

tęczowe dłonie

odciski dłoni

jak namalowac tęcze

prace plastyczne

pomysly na prace plastyczne

kolory teczy

tecza

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »