fbpx
integracja sensoryczna,  MAŁE DZIECI,  zabawy logopedyczne

Zabawa logopedyczna – poławianie fasoli

               Zabawa logopedyczna z odrobiną  rywalizacji, trening małej motoryki i ćwiczenie logopedyczne, a to wszystko za sprawą słomek, kubeczków i fasoli. Dziś kolejny przykład prostej zabawy niewielkim kosztem.

               Zabawa logopedyczna to podstawa udanej terapii i urozmaicenie ćwiczeń aparatu mowy. Do jednego kubka wsypałam fasolę, a chłopcy dostali słomki i każdy swój własny kubeczek. Zabawa polegała na zasysaniu powietrza w taki sposób, aby zassać do końcówki słomki fasolę i przenieść ją do swojego kubeczka nie dotykając fasolki palcami. Nie jest to takie proste zadanie i wymaga odrobiny ćwiczeń, ale jak zobaczycie na filmie na końcu postu zabawa całkiem fajna. To świetne ćwiczenie aparatu mowy, małej motorki i skupienia uwagi.

zabawa logopedyczna

ćwiczenia logopedyczne

          Zabawę można dodatkowo urozmaicać i wprowadzać elementy edukacyjne. Wystarczy na fasolkach napisać cyferki, a dzieci po wyłowieniu przykładowo 10 fasolek zliczają zdobyte punkty dodając cyferki zapisane na wyłowionych fasolach. Inny wariant do nauki samogłosek lub sylab. Po wyłowieniu umówionej wcześniej ilości fasolek, każdy głośno odczytuje, ewentualnie zapisuje na kartce wyłowione do swojego kubeczka sylaby lub samogłoski. Taka opcja zabawy to doskonały pomysł zarówno do zabawy indywidualnej jak i dla grupy przedszkolaków.

nauka przez zabawę

zabawy ze słomkami

zabawy matematyczne


Zapraszam na film


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »