fbpx
frotaż pisanki praca plastyczna wielkanoc
DIY,  MAŁE DZIECI,  twórczość,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy plastyczne

Pisanki techniką frotażu praca plastyczna

           Pisanki techniką frotażu to prosta, szybka i efektowna praca plastyczna w klimacie nadchodzących świąt wielkanocnych. To jedna z bardziej lubianych przez dzieci technik, bo pozwala osiągnąć szybkie efekty, a jednocześnie pobudza dziecięcą wyobraźnię w poszukiwaniu i tworzeniu nowych struktur do odrysowywania. Zobacz na naszym filmie na blogu jakie to proste.

                 Do zabawy potrzebujecie: białe i kolorowe kartki, nożyczki, pastele suche lub olejne, ale może też być węgiel lub kredki świecowe. Do odrysowywania przydadzą się różne serwetki, papierowe wycinanki, szablony malarskie, koronki i struktury, które nadadzą naszej pisance wyjątkowy wygląd i charakter.

        Białą kartę kładziemy na serwetkę lub wycinankę. Przejeżdżamy po kartce kilkukrotnie poziomo położonym węglem lub kredka świecową. Pod naciskiem kredki odbija się struktura serwetki tworząc piękne wzory na naszej białej kartce. Teraz wystarczy wyciąć z kartki kształt jaja i nakleić na kolorowe tło. W ten spośób każdy może stworzyć wyjątkowe pisanki, nawet najmłodsze dzieci. Możliwość poszukiwania nowych wzorów w otoczeniu świetnie pobudza dziecięcą kreatywność.

             Na końcu wpisu znajdziecie film z instrukcją wykonania pisanki w technice frotażu. Przy okazji oczywiście zapraszam do subskrybowania naszego kanału YouTube. Znajdziecie tam ponad sto filmowych instrukcji, zabaw i pomysłów na prace plastyczne, a nowe inspiracje tworzą się każdego dnia. 🙂

frotaż pisanki prace plastyczne wielkanoc jajka wielkanocne szablony wiosna techniki

techniki plastyczne

prace plastyczne wielkanoc

wielkanoc prace plastyczne pisanki

 

przedszkole prace plastyczne

frotaż

Pisanki techniką frotażu wielkanoc prace plastyczne


Zapraszam na film: ”  Pisanki techniką frotażu”

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate »