Pisanki techniką frotażu praca plastyczna

3 komentarze

DIY MAŁE DZIECI twórczość zabawy dla 2-3 latków zabawy plastyczne
frotaż

           Pisanki techniką frotażu to prosta, szybka i efektowna praca plastyczna w klimacie nadchodzących świąt wielkanocnych. To jedna z bardziej lubianych przez dzieci technik, bo pozwala osiągnąć szybkie efekty, a jednocześnie pobudza dziecięcą wyobraźnię w poszukiwaniu i tworzeniu nowych struktur do odrysowywania. Zobacz na naszym filmie na blogu jakie to proste.

                 Do zabawy potrzebujecie: białe i kolorowe kartki, nożyczki, pastele suche lub olejne, ale może też być węgiel lub kredki świecowe. Do odrysowywania przydadzą się różne serwetki, papierowe wycinanki, szablony malarskie, koronki i struktury, które nadadzą naszej pisance wyjątkowy wygląd i charakter.

        Białą kartę kładziemy na serwetkę lub wycinankę. Przejeżdżamy po kartce kilkukrotnie poziomo położonym węglem lub kredka świecową. Pod naciskiem kredki odbija się struktura serwetki tworząc piękne wzory na naszej białej kartce. Teraz wystarczy wyciąć z kartki kształt jaja i nakleić na kolorowe tło. W ten spośób każdy może stworzyć wyjątkowe pisanki, nawet najmłodsze dzieci. Możliwość poszukiwania nowych wzorów w otoczeniu świetnie pobudza dziecięcą kreatywność.

             Na końcu wpisu znajdziecie film z instrukcją wykonania pisanki w technice frotażu. Przy okazji oczywiście zapraszam do subskrybowania naszego kanału YouTube. Znajdziecie tam ponad sto filmowych instrukcji, zabaw i pomysłów na prace plastyczne, a nowe inspiracje tworzą się każdego dnia. 🙂

frotaż

techniki plastyczne

prace plastyczne wielkanoc

wielkanoc prace plastyczne

 

przedszkole prace plastyczne

frotaż

Pisanki techniką frotażu

Zapraszam na film

3 comments

  1. DDD

    Świetny pomysł! ja wygrzebałam szablony do dekorowania ciast cukrem pudrem i moja czterolatka właśnie tworzy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »