fbpx
wielkanoc prace plastyczne dekoracje masa porcelanowa ozdoby
dekoracje,  DIY,  masa porcelanowa,  masy plastyczne,  twórczość,  zabawy plastyczne

Wielkanocne dekoracje z masy porcelanowej

             Wielkanocne dekoracje z masy porcelanowej to świetny pomysł na weekendową zabawę. W grudniu pokazałam Wam nasze propozycje dekoracji na Boże Narodzenie, tym razem przedstawiam kilka propozycji i dekoracji wielkanocnych z masy porcelanowej. Zobaczcie jakie to łatwe i efektowne, coś zupełnie innego niż masa solna.  Wskazówki krok po korku zobaczycie na naszym filmie.

         Do wykonanie masy porcelanowej potrzebujecie: Jedną porcję kleju wikol, taką samą porcję mąki ziemniaczanej, dwie łyżki cytryny oraz dwie łyżki oliwki. Ja użyłam jako miarki do kleju i mąki dwóch takich samych miseczek o pojemności 300 ml. Na końcu postu znajdziecie film z dokładną instrukcją i opisem jak krok po kroku powstała nasza masa porcelanowa oraz pierwsze dekoracje. Film znajdziecie również na moim kanale YouTube Ewa Wojtan. Jeśli lubisz nasze inspiracje będzie mi bardzo miło jeśli subskrybujesz mój kanał, jest tam już ponad sto ciekawych propozycji na zabawy z dziećmi i inspiracji plastycznych.

           Instrukcja wykonania: Do dużej miski wsypujemy mąkę ziemniaczaną, wlewamy klej, dodajemy dwie łyżki cytryny oraz dwie łyżki oliwki. Teraz wszystko razem mieszamy łyżką. Gdy ciasto zacznie się razem łączyć zagniatamy je dłońmi. Po kilku minutach masa porcelanowa jest gotowa do tworzenia dekoracji. Teraz należy ją schować do worka, ponieważ szybko wysycha.

          Jeśli masa klei się Wam do rąk lub podczas wałkowania przykleja się do blatu posypcie sobie dłonie lub blat niewielką ilością mąki. Masę jak już wspomniałam przechowujemy w szczelnie zamkniętym worku. Do wykonywania dekoracji ucinam tylko potrzebny mi w danym momencie kawałek. Ciasto wałkujemy i za pomocą foremek wycinamy dowolne kształty. Otwory do zawieszek wycinamy w łatwy sposób używając do tego słomki do napojów. Na filmie zobaczycie jakie to proste.

            Masa porcelanowa jest dużo delikatniejsze od masy solnej i pozwala tworzyć bardzo szczegółowe i filigranowe dekoracje. Dodatkowo połączenie masy z brokatem zachwyca dzieci i umożliwia stworzenie w szybki sposób efektownych dekoracji. Wiele osób obawia się wypalania masy solnej w piekarniku, tu nie musimy się o to martwić. Gotowe prace z masy porcelanowej suszymy na kartce około 12 godzin i nasze dekoracje są gotowe. Gdy spojrzymy na nasze prace pod światło lub przy lampce zobaczymy jak pięknie przenika przez nie światło. Możliwość odbijania w masie pieczątek, czy odciskania gałązek sprawia, że efekt końcowy oczaruje nie tylko dzieci.

         Pytacie mnie o pieczątki i foremki. Wszystko można kupić w sklepach internetowych na dziale decoupage. Ja używam stempli firmy Heyda, ale są też inne równie dobre i ładne wzorniki. Podobno można je również kupić w Empiku. Drewnie ażurowe jajka, które pięknie wyciskają wzory również dostaniecie  internecie. Ja na co dzień używam ich na warsztatach ceramicznych do pracy w glinie. Jednak jak widzicie przy masie porcelanowej DIY też świetnie spełniają swoją rolę i można wykonać piękne wielkanocne dekoracje.

 

dekoracje wielkanocne wielkanoc masa porcelanowa ozdoby solna pisanki prace plastyczne

wielkanoc dekoracje masa porcelanowa ozdoby solna pisanki prace plastyczne

wielkanoc dekoracje masa porcelanowa ozdoby solna pisanki prace plastyczne

masa porcelanowa wielkanoc prace plastyczne dekoracje masa porcelanowa ozdoby

sucha porcelana

porcelana przepis

wielkanoc diy

masa porcelanowa

pisanki

masa porcelanowa

wielkanoc prace plastyczne dekoracje masa porcelanowa ozdoby

jak zrobic mase solna wielkanoc prace plastyczne dekoracje masa porcelanowa ozdoby

Wielkanocne dekoracje

masa solna wielkanoc prace plastyczne dekoracje masa porcelanowa ozdoby

Wpis z inspiracjami z masy porcelanowej na Boże Narodzenie znajdziesz tutaj: Masa porcelanowa prosty przepis


Zapraszam na film: ” Wielkanocne dekoracje “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »