fbpx
pilka nozna kolorowanka karty pracy chomikuj
Grafomotoryka,  karty pracy,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy plastyczne

Piłka nożna karty pracy dla dzieci

                Zbliża się kolejny mecz Polaków, więc dziś na blogu karty pracy, które z pewnością zainteresują małych fanów piłki nożnej. Wszystko możecie pobrać bezpłatnie i wspólnie malować, projektować czy wylepiać. Świetna zabawa twórcza i ćwiczenie grafomotoryczne.

            Nasza pierwsza propozycja, to świetne karty dla młodszych dzieci do wyklejania plasteliną lub kulkami z bibuły. Możecie użyć tradycyjnych biało czarnych kolorów lub według własnej inwencji i pomysłu projektując nowy wzór kolorystyczny.

pilka do wyklejnia platelina


Pobierz piłkę nożną

do wyklejania plasteliną, stemplowania palcami umoczonymi w farbie, wyklejani kuleczkami z bibuły


piłka nożna do wyklejania plasteliną kolorowania kontury wzór

              Kolejny twórczy pomysł, który spodoba się z pewnością większości dzieciom to samodzielne zaprojektowanie piłki. To pomysł dla dzieci w każdym wieku, a użyć do projektowania możecie wszelkich narzędzi plastycznych poprzez kredki, pisaki, farby, pastele do nawet plasteliny.

moje dzieci kreatywnie karty pracy

 

moje dzieci kreatywnie zabawy plastyczne


Pobierz piłkę do projektowania własnych wzorów


zaprojektuj pilke kolo do druku kolorowanka

               Teraz zobaczcie fajny sposób na zachęcenie małych fanów piłki nożnej do nauki czytania sylab, samogłosek i powtarzania ćwiczeń logopedycznych. Wystarczy wydrukować szablon piłki do pobrania poniżej. Włożyć go w przezroczystą koszulkę, folię lub zalaminować, a po białych polach możemy pisać pisakiem suchościeralnym do białych tablic. Dzięki temu kartka będzie wielorazowego użytku. Tak przygotowany szablon piłki zachęci z pewnością maluchy do czytania nowych sylab, lub powtarzania ćwiczeń logopedycznych.

             Przykładowo napiszemy sylaby Me, Mi, Mo, My, Mu, a dziecko po odczytaniu każdej sylaby może ją zmazać z piłki za pomocą wacika. Świetny sposób na naukę przez zabawę. Więcej pomysłów na naukę czytania znajdziecie we wpisie: Jak nauczyć dziecko czytać.

 

nauka czytania samogloski

 

samogloski nauka czytania

 

Piłka nożna karty pracy czytanie sylabowe nauka czytania


Pobierz piłkę do zabaw edukacyjnych


pilka kolorowanka szablon karty pracy

          Kolejny wzór piłki przypomina mozaikę. Zadaniem dziecka jest stemplowanie wzorów za pomocą pędzla, kocówki kredka lub patyczka do uszu umoczonego w farbie. Końcówkę wybranego przedmiotu moczymy w dowolnych kolorach farb i stemplujemy w kółeczka.

          Tu również możemy trzymać się barw biało czarnych, lub dać ponieść się fantazji i stworzyć zupełnie nowe wzory. To z pewnością świetna propozycja dla młodszych dzieci, a przy okazji świetne ćwiczenie motoryczne.

moje dzieci kreatywnie karty pracy


Pobierz piłkę do stemplowania pędzlem, patyczkiem do uszu lub kredką umoczoną w farbie


pilka kolorowanka

 

              Ostatnia karta pracy przyda się do trenowani grafomotoryki. W przygotowanej karcie kontury piłki są wykropkowane. Zadaniem dziecka jest narysowanie piłki po kropkach i ewentualnie pokolorowanie. Tu również możecie skorzystać z patentu z przezroczystą koszulką lub laminowaniem. Wtedy używając pisaka suchościeralnego karta posłuży nam wielokrotnie do różnych zadań.

pilka kontury do rysowania moje dzieci kreatywnie

 

pilka nozna kolorowanka do druku moje dzieci kreatywnie

pilka nozna kolorowanka wzor


Piłka nożna karty pracy

Pobierz piłkę do ćwiczeń grafomotorycznych


pilka nozna szablon kolorowanka grafomotoryka kontury

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »